środa, 21 lutego, 2024
+

  Świąteczne Miasteczko rozbłysnęło iluminacjami na rzeszowskim rynku. Na jego otwarciu – występy, korowód, jarmark, bieg, oraz Święty Mikołaj!

  Polecamy

  Justyna Kozłowska
  Justyna Kozłowskahttps://kurierrzeszowski.pl/
  Redaktor / Dziennikarz - Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, TVi
  - Reklama -

  Wczoraj (w sobotę, 2 grudnia) oraz dzisiaj (w niedzielę, 3 grudnia) odbywa się na rzeszowskim rynku uroczyste otwarcie Świątecznego Miasteczka. Do stycznia 2023 roku to właśnie tutaj, w centrum samego Rzeszowa, będzie można poczuć unoszącą się magię Świąt Bożonarodzeniowych. A to wszystko za sprawą przepięknych dekoracji, iluminacji, różnych światełek porozwieszanych oraz zamontowanych wszędzie, razem z Domkiem Świętego Mikołaja, pozostawianym jarmarkiem, na którym będzie można kupić między innymi produkty lokalne oraz rękodzieło. A na samo otwarcie tego magicznego miejsca, zaplanowano wiele atrakcji dla wszystkich.

  W minioną sobotę, wczoraj od 13:00 do 21:00 każdy mógł coś kupić na organizowanym jarmarku, z wieloma wystawcami, którzy czekali ze swoimi produktami oraz wyrobami.

  Dodatkowo, impreza ta odbywała się też w innym miejscu, w Rzeszowie, niż tylko na głównym Rynku. Szczególnie rodziny z dziećmi mogły już od godziny 13:00 w miejscu ZAPORA BEACH BAR, przy Bulwarach, wspólnie udekorować choinkę, używając do ubierania jej przepięknych ozdób oraz światełek. Były też zorganizowane tam warsztaty dekorowania pierniczków, oraz zorganizowana specjalna „strefa gastro” z lokalnymi wypiekami oraz innymi produktami do skosztowania.

  Charytatywny Rodzinny Bieg Mikołajów – bo tak nazywało się to sportowe wydarzenie, rozpoczęło się o godzinie 16:00, popołudniu i wystartowało właśnie z Bulwarów. Zorganizowane zawody sportowe odbywały się w szczytnym celu – aby wesprzeć podopiecznych Ośrodka Opiekuńczo-Wychowawczego w Rzeszowie oraz wychowanków Fundacji “Szansa 21 – fundacji na rzecz dzieci z Zespołem Downa. Każdy chętny uczestnik miał do pokonania 2500 metrów, (2,5 kilometra), a meta rozgrywek znajdowała się przy rzeszowskim, głównym Rynku, gdzie o godzinie 17:00 wręczono uczestnikom biegu specjalne nagrody.

  Oprócz tego, o godzinie 17:00 na rzeszowskim rynku, oficjalnie uruchomiono światełka oraz iluminacje, które zabłysnęły w przepięknych kolorach, wprawiając wszystkich w magiczny, świąteczny nastrój, nachodzących Świąt Bożego Narodzenia.

  O 17:30 był czas na występy artystyczne. Swoje talenty muzyczne pokazali wokaliści uczący się przy Młodzieżowym Domu Kultury w Rzeszowie, w pracowni Iwony Josse-Jakubiec, a także zaśpiewał zespół Singing Souls. Trochę później, bo o godzinie 18:00 na scenie Rynku, zaprezentowała się Akademia Tańca Jazzowego „Sensdance”, tańcząc świąteczny układ choreograficzny pod nazwą „Elfy”. Dalej, Koncert Świąteczny zagrali wokaliści, podopieczni Dominika Kindrat Vocal Studio. A następnie, wystąpił ponownie zespół Sensdance, tym razem prezentując układ także w bożonarodzeniowym klimacie „Santa’s Girls”. Na koniec tego dnia, sobotniego otwarcia Świątecznego Miasteczka odbył się o godzinie 18:40 specjalny FIRE SHOW, z ogniami.

  Na dzisiejszy dzień także zaplanowano wiele wspaniałych atrakcji, a nawet jeszcze więcej! Podobnie od 11:00 do 21:00 będzie rozstawiony Jarmark Bożonarodzeniowy z różnymi lokalnymi, regionalnymi produktami. O godzinie 14:00 odbędzie się Parada świętego Mikołaja, która wystartuje przy fontannie multimedialnej. Kolorowy korowód, pełen postaci z bajek, animatorów i oczywiście dzieci z rodzicami, razem z świętym Mikołajem, wprowadzi miasto w bajkowy nastrój. Dalej, na Rynku, Święty Mikołaj o godzinie 15-tej osobiście powita uczestników, a maluchy otrzymają wymarzone prezenty. Tego samego dnia także, o godzinie 17:00 otworzy się również Domek Świętego Mikołaja, stając się miejscem magicznego spotkania dla najmłodszych. Będzie także dzisiaj na rynku przedstawiona część artystyczna. O godzinie 16:30, tuż po wręczeniu dzieciom wszystkich prezentów, największe przeboje świąteczne zaśpiewają wokaliści z Młodzieżowego Domu Kultury, z pracowni Iwony Josse-Jakubiec.

  Jeśli chodzi o następny tydzień, to 8 grudnia, w piątek, od 13:00 do 21:00 czynny będzie Jarmark Bożonarodzeniowy, z dostępnymi artykułami do kupienia. Do tego o 18:00 na rzeszowskim rynku będzie można sprawdzić się w karaoke, czyli śpiewaniu razem z dołączonym tekstem piosenek. Godzinę później, o 19:00 odbędzie się „Christmas Party z didżejem, na którym wspaniale spędzisz czas.

  Z kolei 9 grudnia, w sobotę podobnie, czekał będzie na ciebie organizowany jarmark w godzinach od 13:00 aż do 21:00. Tego dnia na rzeszowskim rynku koncertowali będą wokaliściz  Domu Kultury w Kielanówce, pod tytułem „Zaczarujmy świąteczny czas”, o godzinie 16:00. Dalej o 17:30 zaplanowany jest koncert Big Bossa. A potem, o 18:00 kino plenerowe, gdzie będzie puszczony film – animacja szczególnie dla dzieci, bajka – „Tom & Jerry Świąteczne przygody”, z kolei o 19:00 – puszczony zostanie również w plenerze, kultowy, charakterystyczny dla świąt Bożego Narodzenia film – „Kevin sam w domu”.

  Następnie, końcem weekendu, w niedzielę, 10 grudnia, jarmark będzie czekał na ciebie już od 11:00 do 21:00. O godzinie 12:00 odbędą się Podkarpackie Motomikołajki. Dalej, o 14:00 będzie dostępna tzw. „Bajkosfera”, czyli czytanie świątecznych baśni dla najmłodszych, w domku św. Mikołaja. Następnie odbędą się, tzw. „Swingowe rytmy” z muzyką na żywo, będzie także Visual Show, które połączy żonglerskie umiejętności artystów z nowoczesnymi urządzeniami multimedialnymi. A na koniec o godzinie 18:30 odbędzie się koncert podopiecznych, szkolących się pod okiem Magdaleny Smoły.

  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -
  WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com