środa, 21 lutego, 2024
+

  Wywiad z przewodniczącym Rady Młodzieży Rzeszowa, na temat jej działalności

  Polecamy

  Justyna Kozłowska
  Justyna Kozłowskahttps://kurierrzeszowski.pl/
  Redaktor / Dziennikarz - Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, TVi
  - Reklama -

  Prezentujemy wywiad, przeprowadzony z Karolem Płoszajem, przewodniczącym Rady Młodzieży Rzeszowa. Jest to pozarządowa organizacja składająca się z uczniów rzeszowskich szkół. Kto dokładnie może zostać jej członkiem? Jakie działania podejmuje Rada? Czym może się pochwalić? Kiedy odbywają się zebrania?

  Dzień dobry, mamy dzisiaj przyjemność porozmawiać z Radnym Rady Młodzieży Rzeszowa. Witaj!

  Dzień dobry! Cieszę się, że mogę być tutaj i podzielić się informacjami na temat naszej działalności.

  Zaczynając od podstaw, możesz opowiedzieć nam, jaka jest rola Rady Młodzieży Rzeszowa?

  Oczywiście. Rada Młodzieży Rzeszowa to organizacja pozarządowa, działająca jako organ doradczy Rady Miasta Rzeszowa. Naszym celem jest reprezentowanie głosu młodzieży, a także angażowanie się w inicjatywy mające poprawić codzienne życie młodych ludzi w naszym mieście.

  Kto dokładnie tworzy Radę Młodzieży Rzeszowa?

  Naszą radę tworzą uczniowie szkół średnich w Rzeszowie. Reprezentujemy różne placówki na cotygodniowych zebraniach i ogólnopolskich sympozjach. Właśnie tam przedstawiamy głos młodzieży i podejmujemy inicjatywy.

  Opowiedz nam o waszych ostatnich inicjatywach.

  Ostatnio zorganizowaliśmy kongres dla Młodzieżowych Rad Województwa Podkarpackiego pod nazwą „Czas na Młode PROkarpacie!”. To było wydarzenie, które pozwoliło nam spotkać się, wymienić doświadczeniami i rozwijać współpracę. Organizowaliśmy również debatę przedwyborczą, skierowaną do młodych mieszkańców Rzeszowa, dotyczącą kluczowych kwestii, takich jak przedsiębiorczość, edukacja czy zdrowie psychiczne.

  Jak podzielacie zadania między radnymi?

  Aby efektywniej działać, utworzyliśmy komisje skupiające się na konkretnych dziedzinach. Każdy radny może być członkiem trzech komisji jednocześnie, a nawet przewodniczyć jednej z nich. Mamy komisje ds. działań charytatywnych, mediów i promocji, edukacji, kultury, zdrowia i sportu, dziedzictwa narodowego, finansów oraz ochrony środowiska.

  A jak wyglądało pierwsze posiedzenie XVI Kadencji Rady?

  Nasze pierwsze posiedzenie odbyło się w Rzeszowskim Ratuszu 20 października. Na tym spotkaniu odbyło się ślubowanie nowych radnych, powołaliśmy nowe Prezydium. Przewodniczącym został Karol Płoszaj, wiceprzewodniczącą Aleksandra Czarnota, a funkcje sekretarza obją Andrzej Orzech.

  Dziękuję za te informacje. Powodzenia w waszej pracy!

  Dziękuję bardzo! Zapraszam do śledzenia naszych działań i współpracy z młodzieżą w Rzeszowie na naszych social mediach.

  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -
  WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com