wtorek, 16 kwietnia, 2024
spot_img
+

  Rzeszowski Dom Kultury organizuje warsztaty, na których nauczysz się wypiekać pierniczki, tworzyć świąteczne wianki oraz inne dekoracje!

  Polecamy

  Justyna Kozłowska
  Justyna Kozłowskahttps://kurierrzeszowski.pl/
  Redaktor / Dziennikarz - Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, TVi
  - Reklama -

  Rzeszowski Dom Kultury zaprasza najlepiej całe rodziny razem z dziećmi na zajęcia, które zorganizowane będą tuż, zaraz przed nadchodzącymi Świętami Bożego Narodzenia. Zapisz się na któreś z nich, wypełniając formularz, dostępny na stronie internetowej Rzeszowskiego Domu Kultury – https://rdk.rzeszow.pl/4-16-grudnia-2023-swiateczna-cudotwornia/. „Świąteczna cudotwórnia” – taką warsztaty noszą nazwę i będą się odbywały od 4 do 16 grudnia, na terenie różnych filii, rozmieszczonych po całym Rzeszowie.

  Będzie można stworzyć wianek świąteczny, czy upiec aromatyczne, korzenne pierniczki, a później udekorować je na przykład lukrem. Zajęć jest sporo. Jeśli się pospieszysz, na pewno uda ci się  na któreś z nich zapisać, by spędzić ten przedświąteczny czas w magicznym klimacie, którego będzie można poczuć Koszt jednych zajęć to 20 zł, a aby się zapisać, należy taki formularz (podany w linku wyżej) wypełnić. Decyduje kolejność zgłoszeń!

  „Las w słoiku” to zajęcia florystyczne, w trakcie których wszyscy uczestnicy w dużych, przeźroczystych słojach stworzą przepiękną dekorację. Takie zajęcia będą się odbywały przy nowej filii na Rejtana, 4 grudnia o godzinie 17:00, 13 grudnia 2023 r. (środa), godz. 17:00 w Przybyszówce przy ul. Dębickiej 170.

  Z kolei zajęcia z tworzenia świątecznych pierniczków, odbywać się będą 8 grudnia, o godzinie 17:00 na Staroniwskiej 46, 11 grudnia o godzinie 17:00 na Wilkowyi przy ul. Olbrachta 120. Aromatyczne ciasteczka można będzie także upiec 12 grudnia o godzinie 17:30 na Staromiejskiej 43a, 16 grudnia o godzinie 16:00 w fili Country na ul. Herbowej 3.

  W domu kultury będzie się także można nauczyć wykonywania świątecznych wianków, z użyciem gałązek z drzew iglastych razem z wszystkimi kolorowymi dodatkami. Takie zajęcia odbywać się będą już 9 grudnia o godzinie 16:30 w filii na Widokowej 1 oraz 16 grudnia o godzinie 16:30 tak samo przy ul. Widokowej 1.

  Warsztaty pod nazwą „Cynamonowe święta – rodzinne warsztaty cukiernicze” odbędą się już 9 grudnia o godzinie nieco wcześniejszej, bo o 15:00, w sobotę, na Zalesiu, przy ul. Wieniawskiego 84.

  Do tego, będą jeszcze jedne zajęcia, z tworzenia bombek, które nazywać się będą „Akrylowe bombki choinkowe”. Organizatorzy zapraszają już 9 grudnia, na 16:00, do filii Biała, przy ul. Kardynała Karola Wojtyły 164.

  Do każdych zajęć jest przygotowany inny formularz, który należy przesłać także w formie online. Wszyscy uczestnicy zajęć będą mogli rozwinąć swoje umiejętności artystyczne, tworząc unikatowe dekoracje świąteczne, wykazując się kreatywnością, a to wszystko przy atmosferze świątecznej radości i współpracy.

  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -
  WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com