piątek, 8 grudnia, 2023
+

  Zmarł legendarny Marian Basiak, trener Łukasza Różańskiego

  Polecamy

  Krzysztof Gałkowski
  Krzysztof Gałkowski
  Redaktor / Dziennikarz - Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, TVi
  - Reklama -

  Zmarł legendarny trener Stali Rzeszów – Marian Basiak. Przez wiele lat swojej bogatej kariery dzielił się swoją wiedzą i doświadczeniem z takimi pięściarzami jak Andrzej Gołota i Tomasz Adamek. Jego wpływ na świat boksu widoczny jest także w osiągnięciach jego wychowanka, Łukasza Różańskiego. Marian Basiak zmarł w wieku 83 lat.

  Marian Basiak rozpoczął pracę jako trener w 1972 roku, kształtując swoje umiejętności pod czujnym okiem legendarnego Feliksa Stamma. Przez 51 lat jego zawodowej kariery, bokserzy trenowani przez niego zdobyli imponującą liczbę ponad 200 medali mistrzostw Polski. Jego oddanie i wkład w rozwój młodych talentów w świecie boksu są niezapomniane.

  Basiak był trenerem czołowych bokserów w Polsce m.in. z Andrzejem Gołotą i Stanisławem Osetkowskim. Jego rola w ich treningach przyczyniła się do osiągnięcia wielu sukcesów, czyniąc go jednym z kluczowych architektów ich kariery bokserskiej.

  Stal Rzeszów/Twitter

  Łukasz Różański, zdobywca tytułu WBC wagi bridger podczas gali w Jasionce pod Rzeszowem w kwietniu tego roku, triumfował nad Chorwatem Alenem Babiciem już w pierwszej rundzie. W poruszającym wpisie pożegnał swojego trenera, który odegrał kluczową rolę w jego drodze do miana mistrza świata.

  fot. Łukasz Różański/Twitter
  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -
  WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com