środa, 28 lutego, 2024
+

  Uroczyste wręczenie odznaczeń dla funkcjonariuszy policji

  Polecamy

  Krzysztof Gałkowski
  Krzysztof Gałkowski
  Redaktor / Dziennikarz - Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, TVi
  - Reklama -

  W piątek 17 listopada w Komendzie Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie miała miejsce uroczysta ceremonia wręczenia odznaczeń państwowych i resortowych z okazji Narodowego Święta Niepodległości. Wyróżnienia zostały przyznane policjantom i pracownikom Policji garnizonu podkarpackiego.

  Podczas uroczystego apelu w siedzibie Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie, Inspektor Dariusz Matusiak oraz I Wicewojewoda Podkarpacki Jolanta Sawicka osobiście wręczyli złote, srebrne i brązowe „Medale za Długoletnią Służbę” nadane przez Prezydenta RP trzydziestu pięciu policjantom i pracownikom Policji. Ponadto, przyznano odznaczenia resortowe, w tym złotą i srebrną odznakę „Zasłużony Policjant”, a funkcjonariuszowi w stanie spoczynku przyznano „Krzyż Zasługi za Dzielność”. Awanse na wyższe stopnie otrzymało dwudziestu dziewięciu policjantów, w tym Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Rzeszowie, Inspektor Jacek Juwa.

  W trakcie swojego przemówienia Komendant Matusiak podkreślił, że bycie funkcjonariuszem Policji to przede wszystkim przejaw odpowiedzialności i poświęcenia w niesieniu pomocy innym ludziom. Wyraził wdzięczność policjantom i pracownikom Policji za ich wytrwałość w codziennej służbie i pracy, a także za podejmowane starania, mające na celu zapewnienie bezpieczeństwa mieszkańcom województwa.

  W ceremonii uczestniczył również Stanisław Kruczek, Członek Zarządu Województwa Podkarpackiego, oraz komendanci miejscy i powiatowi garnizonu podkarpackiego, wraz z przedstawicielami związków zawodowych.

  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -
  WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com