piątek, 8 grudnia, 2023
+

  Jesienne nasadzenia drzew na terenie Rzeszowa

  Polecamy

  Krzysztof Gałkowski
  Krzysztof Gałkowski
  Redaktor / Dziennikarz - Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, TVi
  - Reklama -

  W tym sezonie jesienno-zimowym zrealizowano w Rzeszowie ponad 500 nowych nasadzeń drzew, a do końca listopada planowane jest posadzenie prawie kolejnych pięciuset. Nowe zadrzewienia obejmują obszary przy ulicach takich jak Krogulskiego, Podkarpacka, Rejtana oraz Krajobrazowa.

  W tym roku, podobnie jak w dwóch poprzednich latach, Rzeszów zyska nowy krajobraz dzięki ponad tysiącu świeżo posadzonych drzew. Część z nich już rośnie, wpisując się w tegoroczne zielone inwestycje, takie jak budowa zielonej strefy rekreacyjnej przy ul. Sportowej czy utworzenie mini parku przy Dębickiej. Dodatkowo, kontynuowany jest kolejny etap tworzenia parku w okolicach ulicy Błogosławionej Karoliny.

  W październiku zrealizowano akcję Jabłonki Swawole, w ramach której posadzono 200 jabłoni przy al. Kopisto, ul. Grabskiego, ul. Jazowej i ul. Zimowit. Jesienią, na zlecenie Zarządu Zieleni Miejskiej w Rzeszowie, dokonano kolejnych nasadzeń, obejmujących blisko pół tysiąca drzew i 1,6 tysiąca krzewów.

  Aktualnie trwa ostatni etap tegorocznych nasadzeń drzew o dużych rozmiarach, których obwód pnia wynosi od 18 do 30 cm. Wśród nich znajdują się różne gatunki, takie jak brzozy brodawkowate, graby pospolite, dęby szypułkowe, buki zwyczajne, klony jawory, lipy drobnolistne, a także mniej pospolite odmiany, jak świdośliwa lamarcka, grujecznik japoński czy ambrowiec amerykański. Planuje się posadzenie blisko pół tysiąca dużych drzew, z których większość pojawi się na rzeszowskim Staromieściu, zwłaszcza w okolicach ul. Krogulskiego. Inne lokalizacje obejmują al. Rejtana, ul. Podkarpacką, ul. Myśliwską, ul. Krajobrazową, ul. Styki, oraz ul. Lubelską. Zakończenie nasadzeń dużych drzew przewidziane jest na koniec listopada.

  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -
  WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com