piątek, 8 grudnia, 2023
+

  Za nami rozstrzygnięcie konkursu dla dzieci i młodzieży z podkarpackich szkół w Urban Labie, pod tytułem „Jesienią góry są najszczersze”

  Polecamy

  Justyna Kozłowska
  Justyna Kozłowskahttps://kurierrzeszowski.pl/
  Redaktor / Dziennikarz - Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, TVi
  - Reklama -

  Za nami Finałowa Gala 7. edycji Wojewódzkiego Konkursu pt. „Jesienią góry są najszczersze”, która odbyła się w Urban Labie, dzisiaj, 16 listopada, o godzinie 10:00. Podczas trwania konkursu, dzieci oraz młodzież ze szkół podstawowych oraz średnich, wyłącznie z województwa podkarpackiego, miała za zadanie, wykonać piosenkę o tematyce bieszczadzkiej, pracę plastyczną lub fotografię na temat hasła całego konkursu. Jest już po rozstrzygnięciu tego konkursu, a jego laureatom serdecznie gratulujemy!

  Celem konkursu jest rozwój u młodzieży oraz dzieci zdolności plastycznych, umiejętności wokalnych, czy też talentu artystycznego. Poza tym, ma on inspirować dzieci do tworzenia kultury w oparciu o naszą regionalną przyrodę, malownicze bieszczadzkie tereny, szczególnie w jesiennej, przepięknej, jakże barwnej oraz kolorowej aurze, która ma w sobie magię. Misją organizatorów jest także wyróżnienie artystycznych talentów. Konkurs promuje Podkarpacie oraz jej szczególne walory związane z przepiękną przyrodą, naturą, czy środowiskiem.

  Konkurs zorganizował Dyrektor Szkoły Podstawowej numer 16 w Rzeszowie razem z nauczycielami i odbywa się on od 2017 roku, a z roku na rok tylko przybywa zgłaszających się oraz chętnych. Ciekawostką jest, że w ubiegłym roku, na konkurs zgłosiło się 1500 prac, a w tym roku było ich aż 3000.

  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -
  WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com