piątek, 8 grudnia, 2023
+

  Powstał konkurs z wiedzy o Raniżowie dla dzieci ze szkół podstawowych, które mieszkają w tej gminie. Będzie test z 50. pytaniami!  

  Polecamy

  Justyna Kozłowska
  Justyna Kozłowskahttps://kurierrzeszowski.pl/
  Redaktor / Dziennikarz - Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, TVi
  - Reklama -

  Gminny Ośrodek Kultury, Sportu i Rekreacji w Raniżowie, zaprasza wszystkie dzieci ze szkół podstawowych, które obecnie uczą się od czwartej do ósmej klasy i zamieszkują Raniżów do wzięcia udziału w konkursie z wiedzy o swojej gminie. Pisemny test składający się z pięćdziesięciu pytań jednokrotnego wyboru, a także z ustnych pytań, które zadadzą członkowie specjalnej komisji, sprawdzą znajomość Raniżowa, od głównie historycznej strony, z uwzględnieniem tradycji, kultury, walorów przyrodniczych oraz turystycznych gminy.

  Konkurs odbywał się będzie pod honorowym patronatem Posła do Parlamentu Europejskiego Tomasza Poręby oraz Senatora Rzeczypospolitej Polskiej Zdzisława Pupy. Konkurs Wiedzy Historycznej „Gmina Raniżów – Moja Mała Ojczyzna – przeszłość i teraźniejszość” ma na celu popularyzować wiedzę o swoim miejscu zamieszkania przez młodzież oraz dzieci.

  Na stronie internetowej – https://ranizow.pl/asp/pl_start.asp?typ=13&sub=0&subsub=0&menu=157&artykul=1283&akcja=artykul znajduje się regulamin, razem z kartą zgłoszenia.

  Organizatorzy, pragną, aby nastolatkowie szerzej zainteresowali się miejscem, w którym na co dzień funkcjonują i żyją. Aby tradycja, kultura, historia Raniżowa, razem z wiedzą o znanych i ważnych postaciach dla tej gminy nie zanikła, szczególnie wśród młodych osób.

  Zgłoszenia przyjmowane są do 24 listopada 2023 roku. Wypełnioną kartę zgłoszenia należy przesłać mailem na adres poczty elektronicznej goksirranizow@interia.pl. Można też podpisany dokument dostarczyć osobiście, do Gminnego Ośrodka Kultury, Sportu i Rekreacji w Raniżowie, na ul. Rynek 6. Kod pocztowy to 36-130 Raniżów. Można też zadzwonić w razie pytań pod numerem tel. (17) 2285034 wew. 307.

  Każdy uczeń, aby dobrze się przygotować do konkursu, powinien zaznajomić się z pomocną literaturą: Dariusz Sobolewski, Elżbieta Graboś, ,,Wola Raniżowska w stulecie powstania parafii”, Wola Raniżowska 2019; Dariusz Sobolewski, ,,Zarys dziejów Woli Raniżowskiej, 650-lecie lokacji wsi”, Wola Raniżowska 2016; Nikola Fitał, ,,Barokowa Perła Raniżowa”, Raniżów 2017; Benedykt Popek, ,,Zarys dziejów wsi Mazury 1569 – 2019” Tom 1. 1569-1772, Mazury 2019.

  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -
  WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com