środa, 8 maja, 2024
spot_img
+

    Za nami ważne wydarzenie taneczne – 20. edycja Międzynarodowego Festiwalu Zespołów „O Laur Rzecha”. Kto otrzymał nagrody?  

    Polecamy

    Justyna Kozłowska
    Justyna Kozłowskahttps://kurierrzeszowski.pl/
    Redaktor / Dziennikarz - Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, TVi
    - Reklama -

    Międzynarodowy Festiwal Zespołów „O Laur Rzecha” to coroczna impreza, zrzeszająca tancerzy nie tylko z naszego regionu, ale też z całej Polski, w końcu z innego kraju. W tym roku, podczas dwudziestej edycji tego wydarzenia, podczas okrągłego jubileuszu, na scenie Filharmonii Podkarpackiej, zaprezentowało się wiele zespołów tanecznych, które walczyły o nagrody, statuetki, czy też pierwsze miejsca. Honorowy Patronat wydarzenia objął Prezydent Rzeszowa Konrad Fijołek, a na cały organizowany konkurs zjechały się zespoły z Krakowa, z Leksa, Biłgoraju, Kolbuszowej, Jędrzejowa, a także z Ukrainy.

    Komisja, w składzie – Dr Bernadetta Wojtuń-Sikora – przewodnicząca jury, Dagmara Krzanowska-Szelc, Anna Gargała, Justyna Stasiak  przyznała nagrody zespołom, które prezentujemy poniżej.

    W kategorii wiekowej do 8 lat, wyróżnione zostały – MINI FENIKS za choreografię pod hasłem „Szczęśliwe losowanie” ze Staromiejskiego Centrum Kultury Młodzieży w Krakowie, pod kierownictwem Joanny Fąfary. Z kolei nagrodę, tym samym pierwsze miejsce należało się zespołowi EXERCISE za występ pod tytułem „Tea Time”– z Exercise Rzeszów, którego kierowniczką jest Tetiana Kudyrko.

    W następnej kategorii – 8 – 11 lat, pamiątkowy dyplom za udział otrzymały zespoły – MAŁA PARADA 2 w układzie pod tytułem „Dancing Fool” – z Centrum Kultury w Jędrzejowie, którym opiekuje się Paulina Patyna – Tyrała. Taki sam dyplom dostał – MAŁY FENIKS za układ „Przetrwanie”– ze Staromiejskiego Centrum Kultury Młodzieży w Krakowie. Do tego takie samo miejsce należało się zespołowi LAMPARCIKI za występ „Ptasia Niespodzianka” – ze Szkoły Podstawowej Nr 31 w Rzeszowie, który działa pod okiem  Patrycji Lampart – Dziedzic. Wyróżnienie w tej kategorii dostał zespół taneczny – Flika Junior, który przygotował występ pod tytułem „Joker” – z Klubu Sportowego Flika z Olkusza, który trenuje pod okiem Sylwii Witek. Miejsce trzecie zajęła grupa – PRIMA Akademia Tańca Agnieszki Wójcik-Dziadosz, a nazwa prezentowanej i nagrodzonej choreografii to „Rabusiem być” z Rzeszowa. Drugie miejsce zajął zespół PATH DANCE za występ pod nazwą „Playground”- z Akademii Tańca Żanety Majcher-Zielonka. Równocześnie, drugie miejsce zajął zespół – KIK gr. Najmłodsza, który zaprezentował taniec pod nazwą „Ptasia poczta”– z Domu Kultury Pysznica, który działa pod kierownictwem Teresy Śwideckiej– Węglarz. Z kolei pierwsze miejsca należało się zespołowi EXERCISE za taniec pod tytułem „Sen Klary” – Exercise z Rzeszowa, który trenuje pod okiem Tetiany Kudyrko.

    W kategorii wiekowej – 12 – 15 lat, za udział został wyróżniony zespół Flika VIP za prezentację taneczną „W sieci” – z Klubu Sportowego Flika z Olkusza, który znajduje się pod opieką Sylwii Witek, zespół  MAŁA PARADA – z Centrum Kultury w Jędrzejowie, który kształci się pod opieką Pauliny Patyny – Tyrały, grupa FOKS – zaprezentowała choreografię pod tytułem „U wrót nieba” – z Bieszczadzkiego Domu Kultury w Lesku, którego instruktorem jest Anna Lis, a także zespół STEPS za występ „Ptaki”– z Fundacji Wspierania i Organizacji Czasu Wolnego „Chlebek” z Kolbuszowej, który działa pod opieką Magdaleny Chlebek. Wyróżnienia otrzymały – Feniks Junior w choreografii pod tytułem „IT” ze Staromiejskiego Centrum Kultury Młodzieży w Krakowie, którego kierownikiem jest Aleksandra Kuźma. Trzecie miejsce zajął zespół DESTINO za prezentację pod nazwą „Fonoholizm” – ze Studia Tańca Destino w Ropie, który funkcjonuje pod okiem Katarzyny Święs. To samo miejsce zajęła także grupa taneczna Feniks Kids za występ „Sweet dreams”- ze Staromiejskiego Centrum Kultury Młodzieży w Krakowie, Joanny Fąfary. Drugie miejsce powędrowało do zespołu MIRAŻ 1- za choreografię pod tytułem „Kiedy nadejdzie jutro” – który działa przy Pałacu Młodzieży w Łucku (Ukraina) i którym opiekuje się Oksana Yaniuk. Pierwsze miejsce zajął ten sam zespół, ale inna grupa taneczna, MIRAŻ 2 prezentująca taniec pod tytułem „Mavka”, także z Ukrainy pod tym samym kierownictwem.

    Ostatnia kategoria obejmowała wiekowo tancerzy od 16 do 24 roku życia. Tutaj, wyróżnienie przyznano zespołowi ADA STARSZA za występ „Heteronomia”– z Młodzieżowego Domu Kultury w Biłgoraju, który funkcjonuje pod okiem Edyty Buczek. Takie samo wyróżnienie zdobył tutaj także zespół PARADA za taniec „Knock on wood”– z Centrum Kultury w Jędrzejowie i pod kierownictwem Pauliny Patyny – Tyrały. Na miejscu trzecim uplasował się zespół EXPLOSION, który zaprezentował  „Wyścig szczurów”– ze Studia Tańca Destino w Ropie, którego instruktorem jest Katarzyna Święs. Nagroda główna – czyli pierwsze miejsce zajął zespół KiK gr. młodzieżowa za „Dziady”- z Domu Kultury Pysznica, który uczy się pod okiem trenera – Teresy Śwideckiej – Węglarz.

    Grand Prix Festiwalu zdobył zespół KIK gr. ŚREDNIA, który zatańczył „Koniec barier”– z Domu Kultury Pysznica, który kształtuje się pod okiem Teresy Śwideckiej – Węglarz.

    Oprócz tego poza konkursowo zaprezentowali się wszyscy laureaci oraz zespoły – Kornele i T8. Nagrody najlepszym zespołom tanecznym zostały wręczone z rąk Pani Krystyny Stachowskiej – zastępcy prezydenta Rzeszowa, Anety Dąbrowskiej – zastępcy Dyrektora Wydziału Edukacji Urzędu Miasta Rzeszowa, Pani Anny Gargały –  prezesa Stowarzyszenia Wspierania Edukacji Artystycznej PROMOTOR oraz Pani Justyny Stasiak – dyrektora Młodzieżowego Domu Kultury w Rzeszowie.

    - REKLAMA -
    - Reklama -

    Więcej artykułów

    - REKLAMA -

    Najnowsze artykuły

    - REKLAMA -
    WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com