środa, 17 kwietnia, 2024
spot_img
+

  Od przyszłego poniedziałku ul. Matejki w Rzeszowie zamknięta dla ruchu kołowego

  Polecamy

  Krzysztof Gałkowski
  Krzysztof Gałkowski
  Redaktor / Dziennikarz - Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, TVi
  - Reklama -

  Od poniedziałku 6 listopada w ścisłym centrum Rzeszowa planowane są zmiany w organizacji ruchu. Jako część tych zmian, zamknięty zostanie przejazd przez skrzyżowanie ul. Grunwaldzkiej z ul. Matejki.

  Na ul. Grunwaldzkiej obecnie trwają prace związane z jej przebudową. W pierwszej fazie prac wykonawca skupia się na modernizacji istniejących instalacji podziemnych, które często sprawiały problemy. Prace rozpoczęły się w okolicach skrzyżowania ul. Grunwaldzkiej z ul. Kościuszki i są stopniowo przesuwane w kierunku północnym. W związku z tym, od najbliższego poniedziałku, 6 listopada, planowane są zmiany w organizacji ruchu w centrum Rzeszowa. Skrzyżowanie ul. Matejki z ul. Grunwaldzką, gdzie rozpoczną się prace budowlane, zostanie tymczasowo zamknięte.

  Samochody jadące ul. Słowackiego w kierunku Rynku będą mogły dojechać tylko do wysokości ratusza. W związku z tym zalecane jest, dla jadących w tym kierunku, skręcanie na skrzyżowaniu ulic Słowackiego i Króla Kazimierza w prawo.

  Dla kierowców wjeżdżających do śródmieścia od strony al. Cieplińskiego zalecane jest korzystanie z ulic Moniuszki i Sokoła.

  Przebudowa ul. Grunwaldzkiej zakończy się w drugiej połowie przyszłego roku. Zakres prac będzie bardzo duży. Najdroższą częścią tego zadania będzie przebudowa instalacji podziemnych. Przebudowane i remontowane będą m.in. kanalizacja sanitarna i deszczowa, sieci wodociągowa i gazowa. Przebudowane będzie także oświetlenie uliczne – zamontowane zostaną energooszczędne oprawy LED.

  W ramach przebudowy wymieniona zostanie także nawierzchnia deptaka. Zniknie betonowa kostka brukowa. Na odcinku Grunwaldzkiej od skrzyżowania z ul. Kościuszki do skrzyżowania z ul. Kopernika, zgodnie z zaleceniem konserwatora zabytków, ułożona zostanie szara kamienna kostka, natomiast na odcinku od ul. Kopernika do ul. Sobieskiego płyty granitowe o wymiarach 30 na 60 cm.

  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -
  WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com