wtorek, 16 kwietnia, 2024
spot_img
+

  Kandydaci Nowej Lewicy do sejmu w Rzeszowie mówili o swoim programie

  Polecamy

  Krzysztof Gałkowski
  Krzysztof Gałkowski
  Redaktor / Dziennikarz - Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, TVi
  - Reklama -

  W piątek 29 września w Rzeszowie kandydaci Lewicy z obu okręgów wyborczych na Podkarpaciu przedstawili swój program wyborczy. Do Rzeszowa przyjechał również lider Nowej Lewicy Krzysztof Gawkowski

  Główne punkty programu obejmują większe wsparcie dla samorządów, zwalczanie wykluczenia komunikacyjnego w małych miejscowościach oraz poparcie dla seniorów. Lewica w regionie dąży do zdobycia dwóch mandatów w Sejmie.

  Podczas konferencji na rzeszowskim rynku, Krzysztof Gawkowski, przewodniczący Koalicyjnego Klubu Lewicy, podkreślił, że nadchodzące głosowanie, które odbędzie się 15 października, będzie miało kluczowe znaczenie dla przyszłości Polski na wiele lat. Lewica idzie do wyborów z własnym programem, który ma być otwarty dla wszystkich. Na Podkarpaciu Lewica stawia na zdobycie dwóch mandatów w Sejmie i dlatego, jak zaznaczyli działacze partii, wystawili silną drużynę kandydatów. Wiesław Buż i Łukasz Rydzik zostali liderami list wyborczych, odpowiednio w okręgu rzeszowsko-tarnobrzeskim i przemysko-krośnieńskim.

  Wiesław Buż lider listy wyborczej w Okręgu 23, podkreślił swoje zaangażowanie w samorządach i dążenie do zwiększenia finansowania dla samorządów i gmin, co stanowi ważny element jego społecznej działalności. Łukasz Rydzik lider listy wyborczej w Okręgu 22, natomiast postawił na walkę o godne życie mieszkańców małych miejscowości, co uważa za priorytet. W programie Lewicy znajduje się rozwijanie transportu publicznego oraz wprowadzenie powszechnego programu stypendialnego dla studentów na poziomie tysiąca złotych miesięcznie.

  Partia proponuje także podniesienie zasiłku chorobowego do 100 procent pensji oraz wprowadzenie renty wdowiej. Dodatkowo seniorzy mieliby płacić jedynie 5 złotych za leki. Lewica dąży do wprowadzenia tych zmian w celu poprawy jakości życia obywateli na Podkarpaciu.

  Według najnowszego sondażu IBRiS dla Onetu, Prawo i Sprawiedliwość może liczyć na 35,1 proc. poparcia. To taki sam wynik, jaki PiS zdobyło w poprzednim badaniu tej pracowni z 20 września.

  Na Koalicję Obywatelską zagłosowałoby 27 proc. To więcej o 0,9 punktu procentowego w stosunku do poprzedniego sondażu. Jednocześnie różnica między pierwszym a drugim miejscem w sondażu wyniosła 8,1 pkt. proc.

  Na trzecim miejscu uplasowała się Trzecia Droga z wynikiem 10,4 proc. poparcia uczestników badania (+1,2 pkt. proc.). Czwarte miejsce zdobyła Lewica z 10,1 proc. (+1 pkt. proc.). Kolejna jest Konfederacja, którą wybrało 9,5 proc. (-0,4 pkt. proc.). Bezpartyjni Samorządowcy zdobyli 2 proc., a Polska Jest Jedna – 0,3 proc. Oznacza to, że nie przekroczyli 5-procentowego progu wyborczego.

  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -
  WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com