piątek, 8 grudnia, 2023
+

  Za nami czytanie tekstów dramatycznych, w rzeszowskim BWA, przez młodych aktorów. Scenę FRESH organizowała „Siemaszka”. Jak było?

  Polecamy

  Justyna Kozłowska
  Justyna Kozłowskahttps://kurierrzeszowski.pl/
  Redaktor / Dziennikarz - Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, TVi
  - Reklama -

  W dniach od 22 do 24 września 2023 roku, czyli przez cały miniony weekend Teatr im. Wandy Siemaszkowej zorganizował absolutnie nowy projekt pod nazwą „Scena Fresh”. Na czym polegała cała akcja? Młodzi aktorzy czytali zgromadzonej publiczności, kilka nowych tekstów dramatycznych, w Biurze Wystaw Artystycznych. Uczestnictwo w tym całym przedsięwzięciu było niepowtarzalną okazją do zapoznania się z nową polską dramaturgią w wydaniu prapremierowym – żaden z tekstów, które zostały zaprezentowane, nie miał jeszcze swojej scenicznej realizacji. Młodzi aktorzy czytali teksty: Darii Sobik (tegoroczna finalistka 16. Gdyńskiej Nagrody Dramaturgicznej),  Konrada Sikory oraz Sandry Szwarc.

  Podczas tego wydarzenia, odczytane były takie teksty, jak – „Zmęczone” – 22 września, w piątek o godzinie 20:00. To była w dużym skrócie opowieść także i trochę zabawna o tym, jak pracuje się w biurze teatru. Z kolei 23 września, w sobotę o godzinie 19:00 – zaprezentowany został tekst pt. „Podbrzusze”. Akcja tego tekstu toczy się w małej wsi. To rodzinny dramat, opowiadający o powrocie głównego bohatera do swojego rodzinnego domu i wiążącej się z tym zmianą syna, jakiej nie spodziewali się na pewno jego rodzice. Ostatnie czytanie dramatu odbyło się z kolei w niedzielę, 24 września o godzinie 17:00 i przeczytany był „D10S”, który opowiadał o wzlotach i upadkach argentyńskiego piłkarza – Diego Maradony. Czy sportowiec chorował na depresję? Czy na pewno wiemy, co słychać u naszych idoli? Czy sława może mieć dwie strony? Na te zagadnienia wszyscy słuchacze mogli usłyszeć odpowiedź.

  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -
  WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com