piątek, 8 grudnia, 2023
+

  Lada moment będzie można korzystać z ronda przy ulicy Grottgera w Rzeszowie

  Polecamy

  Krzysztof Gałkowski
  Krzysztof Gałkowski
  Redaktor / Dziennikarz - Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, TVi
  - Reklama -

  Dobiega końca przebudowa układu drogowego w rejonie głównego dworca kolejowego, która jest częścią potężnej inwestycji – Rzeszowskiego Centrum Komunikacyjnego. Od 2 października kierowcy będą korzystać z nowego ronda oraz ulicy Grottgera.

  Aktualnie, w ramach prac nad Rzeszowskim Centrum Komunikacyjnym, na drogach poddawanych przebudowie obowiązuje ruch jednokierunkowy. Kierowcy będą mogli podróżować ulicą Grottgera w kierunku placu Kilińskiego, rozpoczynając przy nowo wybudowanym rondzie (na skrzyżowaniu z ulicą Asnyka). Jednakże warto zaznaczyć, że nie będzie możliwości poruszania się północną jezdnią Grottgera na odcinku od Placu Kilińskiego do ronda.

  Rzeszowskie Centrum Komunikacyjne to istotna inwestycja, za którą miasto Rzeszów bierze odpowiedzialność za dwa główne elementy. Pierwszym z nich jest przede wszystkim przebudowa placu Dworcowego, gdzie powstał podziemny parking dla samochodów osobowych, w tym tych zasilanych gazem LPG. Oferuje on 110 miejsc postojowych, w tym miejsca dla taksówek, krótkoterminowego postoju Kiss&Ride oraz długoterminowego parkowania. Aktualnie trwają prace wykończeniowe w tej części.

  Drugi obszar to przebudowa układu drogowego w okolicach dworca kolejowego. Dotychczas przeprowadzono modernizację ulicy Grottgera i placu Kilińskiego na odcinku około 340 metrów, ulicy Asnyka na odcinku około 60 metrów, ulicy Bardowskiego na odcinku około 170 metrów wraz z przebudową ulicy Batorego na odcinku około 50 metrów. Dodatkowo wybudowano rondo na skrzyżowaniu ulic Asnyka i Grottgera, wraz z nową ścieżką rowerową. Przebudowano i wybudowano chodniki oraz oświetlenie.

  Zakończono również prace przy przebudowie pętli autobusowej przy ulicy Bardowskiego, która będzie pełnić funkcję niewielkiego dworca autobusowego obsługującego lokalną komunikację autobusową. Obecnie w trakcie jest budowa zatoki autobusowej na północnej jezdni ulicy Grottgera, w okolicach dworca PKP.

  Planuje się wprowadzenie ruchu dwukierunkowego na ulicy Grottgera w drugiej połowie października. Cała miejska część Rzeszowskiego Centrum Komunikacyjnego (przebudowa dworca jest odpowiedzialnością PKP S.A.) będzie gotowa do użytku 28 listopada. Wartość tej inwestycji wynosi prawie 74 miliony złotych, a większość tej kwoty pochodzi z dofinansowania uzyskanego przez miasto z Unii Europejskiej.

  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -
  WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com