piątek, 8 grudnia, 2023
+

  Dzięki zaangażowaniu wiceministra M. Warchoła powstaną nowe obiekty sportowe w gminie Nowa Dęba

  Polecamy

  Krzysztof Gałkowski
  Krzysztof Gałkowski
  Redaktor / Dziennikarz - Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, TVi
  - Reklama -

  Łukowa hala sportowa w Tarnowskiej Woli, oraz boisko wielofunkcyjne w Nowej Dębie. To inwestycje sportowe, które powstaną z dofinansowaniem rządowym. O wsparciu dla gminy Nowa Dęba poinformował w środę 27 września wiceminister sprawiedliwości Marcin Warchoł

  W Tarnowskiej Woli planowana jest budowa nowej łukowej hali sportowej przy Szkole Podstawowej. Ta inwestycja obejmuje zadaszenie istniejącego boiska oraz nową zabudowę. Cały projekt ma szacunkowy koszt wynoszący około 4 miliony złotych. Co istotne, połowę tej sumy pokryje dotacja przyznana przez Ministerstwo Sportu i Turystyki w ramach rządowego programu Olimpia.

  Będzie tam szatnia dla uczniów, będzie zaplecze socjalno, sanitarne, zaplecze dla nauczycieli wychowania fizycznego. Budowa typu kopułowego z membraną która spełni wszystkie wymogi techniczne.

  Wiesław Ordon Burmistrz Miasta i Gminy Nowa Dęba

  Obecnie zajęcia z wychowania fizycznego odbywają się w niewielkiej sali gimnastycznej, co stanowi pewne ograniczenie. Dlatego też nowa hala sportowa jest niezwykle potrzebna, aby zapewnić odpowiednie warunki dla aktywności fizycznej uczniów i mieszkańców. Planuje się, że hala będzie gotowa już w przyszłym roku.

  Na tą szansę, którą teraz mamy, czekaliśmy 60 lat i jest to taka okazja dla uczennic i uczniów, którzy uczą się w naszej szkole, spędzają wiele czasu na rozbudzanie swoich pasji, ale jest to też alternatywa dla komputera, dla internetu, do tego, żeby się w końcu spotkać, żeby to było takie miejsce nie tylko dla uczniów, ale też dla mieszkańców, którzy chętnie korzystają z takich obiektów.

  Magdalena Gerba dyrektor Szkoły Podstawowej im. Hrabiego Stanisława Tarnowskiego w Tarnowskiej Woli

  Każda złotówka zainwestowana w sport zwraca się stukrotnie. To są koszty rehabilitacji, koszty leczenia. Tak jak tu dziś widzimy, jest to inwestycja, która po prostu się opłaca. Inwestujemy w sport dzieci i młodzieży.

  Marcin Warchoł, wiceminister sprawiedliwości

  Dodatkowo, równie ważnym projektem jest budowa nowego boiska wielofunkcyjnego przy Szkole Podstawowej nr 2 w Nowej Dębie. Ta inwestycja opiewa na kwotę 1,6 miliona złotych, a z tego ponad 560 tysięcy złotych zostanie pokryte ze środków rządowej dotacji. To fantastyczna wiadomość dla lokalnej społeczności, która zyska nowoczesne obiekty sportowe, wspierające rozwój aktywności fizycznej i zdrowego trybu życia.

  fot. materiały prasowe
  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -
  WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com