piątek, 8 grudnia, 2023
+

  Wczoraj w Rzeszowie oficjalnie otwarto Kocią Kawiarnię „KOTŁOWNIĘ”, przy Grunwaldzkiej. Czym knajpka ta wyróżnia się spośród innych lokali?

  Polecamy

  Justyna Kozłowska
  Justyna Kozłowskahttps://kurierrzeszowski.pl/
  Redaktor / Dziennikarz - Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, TVi
  - Reklama -

  Dokładnie 25 września o poranku, o godzinie 10-tej, przy ul. Grunwaldzkiej 1, tuż w centrum miasta powstała nowa inicjatywa. Otwarto wczoraj nową restaurację pod nazwą „Kotłownia”, w miejscu dawnego sklepu komputerowego Apollo. Ale nie jest to zwykły, kolejny lokal, gdzie można dobrze zjeść w towarzystwie znajomych. W środku znajdują się koty, które pochodzą z Fundacji Dla Bezdomnych Zwierząt Felineus.

  Podobne restauracje są popularne na całym świecie, w wielu zakątkach. Pomysł na stworzenie kociej kawiarni przywędrował jakiś czas temu także i do Polski. Otwarto podobne knajpki, w których można pobawić się z kotkami spożywając smaczny posiłek, na Podkarpaciu między innymi w Przemyślu, na ul. Jagiellońskiej pod nazwą „Koci Zen”. W naszym kraju podobne kawiarnie funkcjonują również w Poznaniu, Koszalinie, Starogradzie, Krakowie, Szczecinie czy w Gdańsku.

  Pomysłodawczynią otwarcia takiej, pierwszej restauracji w Rzeszowie jest Natalia Baran, właścicielka lokalu z kotami. Restauracje trzeba było dodatkowo przygotować, by spełniała wymogi sanepidu. Między innymi należało oddzielić dobrze strefę, w której przygotowuje się posiłki od tej, gdzie się je spożywa. To znaczy, że tam gdzie jest bar, nie mogą się znajdować koty. Na tę chwilę, wszystko jest już gotowe, a nowi goście od wczoraj mają wspaniałą okazję nie tylko dobrze zjeść w nowym lokalu, ale również i mieć kontakt z kotem, głaskać go i się z nim bawić.

  Kawiarenka czynna będzie w godzinach od 10:00 do 18:00 przez cały tydzień od poniedziałku do niedzieli. Będzie można skonsumować na przykład herbatę, kawę, bubble tea, tosty, słodkie wypieki, a także coś na słono. W „Kotłowni” może przebywać maksymalnie jednocześnie około trzydzieści osób. Co więcej, w nowopowstałym, rzeszowskim lokalu może być w sumie osiem kotów, które oczywiście można przygarnąć do swojego domu i na ich miejsce do kawiarni wskoczą nowe kotki. Dzięki temu, otrzymają one drugi dom. Wszystkie, które przebywać będą w lokalu „Kotłownia” nadają się oczywiście do adopcji.

  Do kawiarenki mogą się dostać wyłącznie pełnoletnie osoby, oraz młodzież, która ukończyła 12 rok życia. Z kolei dzieci poniżej tej kategorii wiekowej mogą odwiedzić ten nowy punkt na mapie Rzeszowa, ale tylko w towarzystwie swoich rodziców, dokonując wcześniejszej rezerwacji. Oprócz tego, w „Kotłowni” kotki mają także swój oddzielny „pokój” i nie przebywają wyłącznie tam, gdzie zjada się posiłki.

  Warto też dodać, że Fundacja dla bezdomnych zwierząt Felineus znajduje się na ulicy Kowalskiego 18 w Rzeszowie i cały czas można odwiedzać ten dom, by przygarnąć do siebie któregoś zwierzaka. Przed adopcją, zostanie przeprowadzony krótki wywiad z osobą, która chce mieć w domu jakiegoś kotka.

  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -
  WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com