piątek, 8 grudnia, 2023
+

  Od niedzieli możesz wybrać się na najdłuższą w tej części Europy i w samej Polsce tyrolkę, która znajduje się w Bieszczadach!

  Polecamy

  Justyna Kozłowska
  Justyna Kozłowskahttps://kurierrzeszowski.pl/
  Redaktor / Dziennikarz - Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, TVi
  - Reklama -

  Wańkowa to bardzo malownicza wieś w Polsce położona w województwie podkarpackim, w powiecie leskim, w gminie Olszanica, w Bieszczadach. Podkarpacie w ogóle słynie z pięknych miejsc oraz zakątków, do których szczególnie na wakacjach zjeżdżają się tłumy turystów. To właśnie tutaj, została uruchomiona oraz oddana niedawno temu do użytku najdłuższa taka w całej Polsce oraz w Europie Środkowo-Wschodniej tyrolka.

  Oficjalnie została otwarta w minioną niedzielę, 24 września 2023 roku w ramach jednej z atrakcji Festiwalu Produktów Podkarpackich. Co więcej może rozpędzić się ona do 120 km/h, zapewniając niesamowite przeżycia oraz niezapomniane wrażenia podczas jazdy. Tyrolka ma 1350 metrów długości, a w najwyższym punkcie możemy pojechać nią 48 metrów nad ziemią. Istnieją dwie możliwości zjazdu: w pozycji leżącej lub na siedząco.

  Pierwszy zjazd tyrolką odbył się w minioną niedzielę około godziny 15:30 podczas trwania jednej z bieszczadzkich imprez, na których można było kupić lokalne produkty od wystawców, w tym miody, sery, przetwory z owoców lub też warzyw oraz rękodzieła.

  Wjazd kolejką linową oraz zjazd tyrolką kosztuje 99 złotych. Cena przejazdu samą koleją linową w obie strony wynosi 10 złotych. Wybierając się do Bieszczad, na tyrolkę szczególnie w okresie jesiennym można natrafić na promocje.  

  Co to jest tyrolka?

  Tyrolka, znana również jako zjazd na linie lub linowa zjeżdżalnia, to urządzenie rekreacyjne lub transportowe, które polega na poruszaniu się po linie zawieszonej między dwoma punktami, zazwyczaj na pewnej wysokości nad ziemią. Osoba, która korzysta z tyrolki, przemieszcza się na linie, często na specjalnie zaprojektowanym siedzeniu lub uchwycie, z jednego punktu do drugiego. Tyrolki mogą być używane w celach rekreacyjnych, jako atrakcje turystyczne lub jako środek transportu w niektórych miejscach, zwłaszcza w obszarach górskich, gdzie pomagają w przemieszczaniu się z jednego zbocza na drugie.

  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -
  WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com