piątek, 8 grudnia, 2023
+

  Nowoczesna baza obsługi technicznej samolotów powstanie w Jasionce

  Polecamy

  Krzysztof Gałkowski
  Krzysztof Gałkowski
  Redaktor / Dziennikarz - Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, TVi
  - Reklama -

  W Jasionce, właśnie rozpoczęto budowę najnowocześniejszej bazy obsługi technicznej samolotów w Polsce. Ta inwestycja, która ma ogromne znaczenie dla rozwoju sektora lotniczego w naszym kraju.

  Spółka LOT Aircraft Maintenance Services, będąca częścią Polskiej Grupy Lotniczej, jest inwestorem odpowiedzialnym za budowę najnowocześniejszej bazy obsługi technicznej samolotów w Polsce, zlokalizowanej na terenie Portu Lotniczego Rzeszów-Jasionka. Cały projekt budowlany zostanie zrealizowany przez konsorcjum, którego członkami są Polimex Mostostal oraz Polimex Infrastruktura sp. z o.o.

  Głównym celem tej inwestycji, prowadzonej przez LOT AMS w Jasionce, jest poszerzenie zakresu usług obsługi bazowej, zwłaszcza dla szerokokadłubowych modeli samolotów, takich jak Boeing 787.

  W pierwszym etapie tej inwestycji planowana jest konstrukcja hangaru obsługowego o powierzchni użytkowej blisko 13 tysięcy metrów kwadratowych, płyty przedhangarowej oraz budynku, który będzie pełnił funkcje warsztatowe, techniczne, socjalne i biurowe. Zakres projektu obejmuje także wyposażenie hangaru w niezbędne narzędzia i sprzęt oraz zagospodarowanie terenu wokół nowo wzniesionych budynków, włączając w to budowę parkingu.

  Doceniamy to, że realizowana konsekwentnie,  przy wielkiej determinacji przedsiębiorców lokalnych, działalność podkarpackiej Doliny Lotniczej została w ten sposób doceniona. Około 90 proc. przemysłu lotniczego w Polsce ulokowane jest tutaj na Podkarpaciu i na pewno stworzenie bazy serwisowej jest swego rodzaju dopełnieniem działalności w zakresie branży lotniczej, która jest branżą wiodącą dla naszego regionu.

  Ewa Leniart, wojewoda Podkarpacki

  Poza inwestycją w infrastrukturę, LOT AMS aktywnie uczestniczy w działaniach edukacyjnych w regionie. Firma już nawiązała współpracę z technicznymi szkołami z miast takich jak Rzeszów, Krosno, Mielec, Dębica, Jasło i Łańcut, oraz współpracuje z Politechniką Rzeszowską. Program płatnych staży już skorzystał ponad sto uczniów i kilkunastu nauczycieli. To niezwykła okazja dla przyszłych mechaników lotniczych, aby zdobyć praktyczne doświadczenie zawodowe, zrozumieć specyfikę pracy w tej branży i zdobyć specjalistyczne kwalifikacje, które poprawią ich szanse na znalezienie zatrudnienia. Projekt „Kształcenie wysokich lotów” jest finansowany ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego.

  Wojewoda podkarpacki, Ewa Leniart, podkreśla znaczenie naszego regionu, który charakteryzuje się dużą liczbą firm z branży lotniczej oraz istotnymi ośrodkami naukowo-badawczymi.

  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -
  WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com