piątek, 8 grudnia, 2023
+

  Józef Jodłowski jako kandydat do senatu zaprezentował swój program wyborczy w czasie śniadania prasowego

  Polecamy

  Krzysztof Gałkowski
  Krzysztof Gałkowski
  Redaktor / Dziennikarz - Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, TVi
  - Reklama -

  W czwartek 21 odbyło się śniadanie prasowe ze starostą rzeszowskim Józefem Jodłowskim, kandydatem do senatu z okręgu 56 w powiatach rzeszowskim, łańcuckim i w Rzeszowie. Jako starosta z 18 letnim doświadczeniem Józef Jodłowski chce być skutecznym senatorem.

  Józef Jodłowski jest samorządowcem z wieloletnim doświadczeniem, ponad 20-letnim stażem jako samorządowiec. Zna potrzeby mieszkańców Rzeszowa i powiatu rzeszowskiego. Jest to kandydat nietuzinkowy, który swoje zamierzenia realizuje, swoje plany wdraża w życie. Te działania są widoczne między innymi w miejscu, w którym odbyło się dzisiejsze śniadanie prasowe, czyli w Parku Naukowo – Technologicznym w Dworzysku.

  Kiedy w 2005 roku Józef Jodłowski został starostą rzeszowskim objął obszar, który miał w sobie duży potencjał. Była to taka lokomotywa, która musiała pociągnąć niezwykle istotny obszar do przodu.

  JAKIE OSIĄGNIĘCIA MA JÓZEF JODŁOWSKI JAKO SENATOR?

  Niesienie pomocy potrzebującym zawsze było moją misją. Pomagam ludziom, którzy znaleźli się w trudnych sytuacjach życiowych, niezależnie od przyczyny – niepełnosprawności, przemocy w rodzinie, problemów zdrowotnych czy dzieci, które nie mogą liczyć na wsparcie rodziców. Pod moim nadzorem jako starosty rzeszowskiego znajdują się instytucje takie jak Dom Pomocy Społecznej w Górnie czy Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Rzeszowie. Te miejsca przeszły liczne przeobrażenia i modernizacje, aby skuteczniej realizować swoją misję. Obecnie kontynuujemy prace nad rozbudową, co umożliwi przyjęcie dodatkowych 90 osób.

  W dziedzinie edukacji również dokonaliśmy znaczących inwestycji. Rozbudowaliśmy szkoły, tworząc lepsze warunki dla uczniów. Przykładem jest rozbudowa Zespołu Szkół w Tyczynie oraz utworzenie szkolnej strzelnicy w Liceum Ogólnokształcącym w Dynowie. W Zespole Szkół Techniczno-Weterynaryjnych w Trzcianie wprowadziliśmy innowacyjną edukację jeździectwa i rehabilitacji.

  Również rozwój infrastruktury transportowej był dla mnie priorytetem. Zmodernizowaliśmy wiele dróg i mostów, inwestując blisko 250 milionów złotych. Szczególnie dumny jestem z najdłuższego mostu kompozytowego w Europie w Błażowej, który kosztował 3 miliony złotych. Dodatkowo, zakończyliśmy budowę dwóch łączników drogowych, co kosztowało odpowiednio 29 i 44,6 miliona złotych.

  Ważnym obszarem mojej działalności była tworzenie miejsc pracy w regionie, szczególnie poprzez utworzenie Parku Naukowo-Technologicznego „Rzeszów-Dworzysko”. Wartość tej inwestycji wzrosła z 200 milionów do 2 miliardów złotych, zwiększyła się również liczba miejsc pracy z 590 do 4 tysięcy.

  DLACZEGO WARTO ODDAĆ GŁOS NA JÓZEFA JODŁOWSKIEGO

  Dlatego, że działa skutecznie przez 18 lat w Powiecie Rzeszowskim, i nadal chcę pracować dla mieszkańców. Teraz, jako senator, chcę wprowadzać systemowe rozwiązania, rozwiązywać problemy społeczności i pracować dla dobra naszego regionu. Pasją Józefa Jodłowskiego jest praca na rzecz społeczeństwa, niezależnie od miejsca zamieszkania. Dzięki umiejętności słuchania ludzi Józef Jodłowski nauczył się działać.

  OD CZEGO CHCE ZACZĄĆ JAKO SENATOR?

  Na początek mojej kadencji chcę skoncentrować się na trzech głównych obszarach: poprawie transportu publicznego, szybszej pomocy dla potrzebujących oraz zapewnieniu komfortu mieszkania poprzez odpowiednie planowanie przestrzenne. Każdy z nas zasługuje na wygodę w codziennym życiu, i właśnie to zamierzam zapewnić – skutecznie.

  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -
  WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com