sobota, 30 września, 2023
+

  Mural Tadeusza Nalepy, ojca polskiego Bluesa odsłonięty w Rzeszowie

  Polecamy

  Krzysztof Gałkowski
  Krzysztof Gałkowski
  Redaktor / Dziennikarz - Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, TVi
  - Reklama -

  W sobotnie słoneczne popołudnie w Rzeszowie odsłonięto najnowszą perełkę artystyczną – mural, hołd dla „Ojca polskiego bluesa”, Tadeusza Nalepy.

  Wydarzenie to miało miejsce w ramach Rzeszów Breakout Days 2023, a lokalizacja muralu nie jest przypadkowa. Na ścianie bloku przy ulicy Hetmańskiej 43, gdzie sam Nalepa mieszkał w latach 1945-1955.

  Mural robi ogromne wrażenie, zarówno swoją wielkością, jak i detalami. Powierzchnia, na której został namalowany, liczy imponujące 210 metrów kwadratowych, a do jego stworzenia zużyto aż 70 litrów farby. Trud pracy nad dziełem docenić można dopiero stojąc w jego bliskim sąsiedztwie, gdzie widać każdy pociągnięty pędzlem szczegół.

  Projekt tego niezwykłego muralu jest dziełem Macieja Świętego, zaś jego realizację mogliśmy podziwiać dzięki Michałowi Czerko i Michałowi Machowi, którzy doskonale oddali ducha bluesa w tym dziele sztuki.

  To wspólna inicjatywa, której nie udałoby się zrealizować bez wsparcia fundacji Most the Most oraz firmy Colores z Rzeszowa, która ufundowała farby do stworzenia muralu.

  Mieszkańcy Rzeszowa i goście przyjeżdżający do miasta mogą podziwiać niepowtarzalny mural, który stanowi hołd dla Tadeusza Nalepy – artysty ponadczasowego, którego muzyka i twórczość wciąż poruszają serca wielu ludzi. To piękne upamiętnienie polskiego bluesmana, które zachwyciło wszystkich obecnych na tym wyjątkowym wydarzeniu.

  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -
  WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com