sobota, 30 września, 2023
+

  Zakończyły się w Rzeszowie SENIORALIA. Co się na nich działo? Jakie zajęcia, atrakcje i wydarzenia czekały na seniorów?

  Polecamy

  Justyna Kozłowska
  Justyna Kozłowskahttps://kurierrzeszowski.pl/
  Redaktor / Dziennikarz - Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, TVi
  - Reklama -

  Rzeszowskie SENIORALIA właśnie dobiegły końca. Trwały od 9 września do 16 września. Na terenie Rzeszowa w tym czasie przygotowano właśnie dla osób w wieku około powyżej 60 lat moc wspaniałych atrakcji, koncertów, zabawy, zajęć, warsztatów, imprez, zniżek i rabatów. Zaśpiewała na otwarcie Izabela Trojanowska, a na zakończenie – Małgorzata Ostrowska. Między czasie zorganizowano konkurs na najlepiej wystylizowanego seniora, oraz na najpiękniejszy ogródek. Przeszedł barwny korowód a do tego przez cały tydzień – kolejny każdy dzień poświęcony był innemu tematowi. Był dzień turystyczny, zdrowia, folkloru, tańca i ruchu, artystyczny. Tegoroczne SENIORALIA już za nami, a my wspominamy oraz podsumowujmy, co działo się w ostatnim tygodniu w Rzeszowie, w ramach tego wspaniałego święta?

  Na początek, na otwarcie imprezy, 9 września, w sobotę przeszedł około godziny 15-tej ulicami miasta Rzeszowa barwny korowód, składający się z seniorów. Na rzeszowskim rynku, na dużej scenie zaśpiewała Izabela Trojanowska oraz został przekazany seniorom klucz do miasta Rzeszowa.

  W kolejnych dniach, w niedzielę był dzień sportu. Seniorzy mogli wybrać się na organizowany spacer z kijkami – tzw. nordic walking przez rzeszowskie Bulwary. Wieczorem, został pokazany szczególnie dla tej starszej widowni spektakl „Księga Dżungli” w Teatrze Maska.

  Następnego dnia, 11 września, w poniedziałek był dzień zdrowia i przedsiębiorczości. Ci starsi Rzeszowianie odwiedzili Narodowy Bank Polski, który znajduje się przy ul. 3 Maja w Rzeszowie. Były też zorganizowane zajęcia i konsultacje z fizjoterapeutą przez kilka dni. Można było wybrać się na basen, na gimnastykę w wodzie a także posłuchać prelekcji zorganizowanej przez Okręgową Radę Adwokacką i dowiedzieć się m.in. jak nie dać się oszukać. Później, były warsztaty muzyczne, zorganizowane w Domu Pomocy Społecznej dla Kombatantów przy ul. Powstańców Śląskich. Można także było skorzystać z bezpłatnego badania słuchu oraz dowiedzieć się, jak dbać o swoją skórę głowy. Były również zorganizowane porady prawne, warsztaty muzykoterapii. A każdy senior mógł poznać moc oraz zastosowanie różnych ziół podczas prelekcji o zielarstwie.

  Kolejny dzień – wtorek był dniem turystycznym. Zorganizowany był edukacyjny spacer po Rzeszowie oraz można było dowiedzieć się czegoś więcej o obiektach sakralnych w naszym mieście. Starsi rzeszowianie poznali metody relaksacji oraz aromaterapii. Biuro podróży zorganizowało swoje prelekcje o Ziemi Świętej. Było też spotkanie z podróżnikiem, oraz zajęcia o tematyce bezpiecznego poruszania się w sieci.

  W środowy dzień folkloru – zorganizowano zajęcia z ceramiki, a popołudniu – biesiadę ludową z zespołem, podczas której można było skosztować swojskiego jadła oraz byli także dostępni wystawcy z regionalnymi produktami. Czwartek upłynął pod znakiem tańca i ruchu. Były warsztaty ruchowo-aktorskie, oraz zajęcia z bachaty i kizomby. O 16:00 odbył się spektakl Teatru Amatorskiego.

  Piątek był dniem artystycznym. Rano zorganizowana została wycieczka rowerowa, a seniorzy pokonali trasę 20 km. Oprócz różnych warsztatów i zajęć artystycznych, plastycznych, seniorzy mogli zgłębić tajniki pięknego wyglądu od tej modowej strony, m.in. jak się ubierać, jaki kolor oraz jaki krój oraz fason do kogo pasuje?  Była też wystawa oraz warsztaty fotograficzne. Zorganizowane były również masaże wietnamskie oraz prelekcja o NFZ, zajęcia z koncentracji i pamięci, a wieczorem – kabaret, w tym – – Skecz “Żywot Seniora poczciwego” (Wiesław Cupryś) oraz “Humorystyczne scenki z życia Seniora” (Kabaret “Asteria”) na Przybyszówce.

  Sobota – 16 września była ostatnim dniem imprezowania. Można było wykonać bezpłatne badania. Wieczorem, na Bulwarach wystąpili – Akademia Tańca 50+ z Nowej Dęby. Był też zorganizowany pokaz mody „Stylowy Senior”, pokaz oraz lekcje tańca z LEMON Salsa. Zaprezentował się Teatr Pora na Seniora z Nowej Dęby – Joanna Borowiecka w monologu Hanki Bieleckiej, a także pokaz Szkoły Tanecznej “Taneczny Rzeszów”. O 17:30 zaśpiewał zespół KLANG. Godzinę później – zagrał Syndrom Wojtuś Pan, a o 19:30, odbył się przez wszystkich wyczekiwany koncert Małgorzaty Ostrowskiej, który przyciągnął największą publiczność.

  Oprócz tego seniorzy w dniach od 9 do 16 września mogli za darmo skorzystać z oferty siłowni Fitness For Life. Otrzymali także zniżki na rzeszowskie baseny, oraz rabat do klubu ALOHA, do Muzeum Okręgowego, Etnograficznego oraz Historii Miasta Rzeszowa, a także zniżki do Kina za Rogiem Cafe na wyjątkowe filmy oraz na różne konsultacje medyczne, w tym dietetyczne, do centrum rehabilitacji czy do fryzjera.

  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -
  WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com