niedziela, 23 czerwca, 2024
+

  Dworzec kolejowy w Tarnobrzegu będzie przebudowany

  Polecamy

  Krzysztof Gałkowski
  Krzysztof Gałkowski
  Redaktor / Dziennikarz - Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, TVi
  - Reklama -

  Dworzec PKP w Tarnobrzegu został uwzględniony na liście głównej Programu Inwestycji Dworcowych, który będzie wdrażany w okresie 2024-2030.

  Często są to historyczne obiekty, które straciły swoją funkcjonalność z biegiem czasu i nie spełniają obecnych standardów dostępności dla osób niepełnosprawnych. Prace modernizacyjne są niezbędne do dalszego używania ich zgodnie z przeznaczeniem. W ramach nowego programu dworcowego przewidziana jest modernizacja dworca w Tarnobrzegu oraz innych miejscowościach, takich jak Ropczyce i Krosno.

  Sekretarz stanu w Ministerstwie Infrastruktury, Rafał Weber, omówił szczegóły podczas konferencji prasowej. W wydarzeniu uczestniczyła wojewoda podkarpacki, Ewa Leniart, która podkreśliła istotność remontów i modernizacji dworców kolejowych dla regionu.

  Program Inwestycji Dworcowych PKP S.A. stanowi największy proces modernizacji polskiej kolei. W ciągu dwóch edycji między 2016 a 2030 rokiem planowane jest przeznaczenie ponad 7,5 miliarda złotych na inwestycje. Przewiduje się realizację 150 projektów inwestycyjnych w całej Polsce do 2030 roku, obejmujących ponad 300 lokalizacji o łącznej wartości inwestycji powyżej 4 miliardów złotych.

  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -
  WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com