sobota, 18 maja, 2024
spot_img
+

  Nietrzeźwi kierowcy zatrzymani na drogach powiatu stalowowolskiego

  Polecamy

  Krzysztof Gałkowski
  Krzysztof Gałkowski
  Redaktor / Dziennikarz - Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, TVi
  - Reklama -

  W środę 2 sierpnia, stalowowolscy policjanci zatrzymali trzech nietrzeźwych kierujących, z czego dwóch z nich to rowerzyści. Cykliści otrzymali mandaty w wysokości 2500 zł każdy, natomiast kierujący dacią odpowiedzą za swoje postępowanie przed sądem.

  W środę wieczorem, w Zaklikowie, policjanci zatrzymali dwóch nietrzeźwych mężczyzn, którzy kierowali jednośladami. Jeden z nich miał ponad 1,7 promila alkoholu w organizmie, a drugi blisko promil. Obaj zostali ukarani mandatami w wysokości 2500 zł za swoje czyny.

  Później, przed godz. 19, w Stalowej Woli na ul. Dmowskiego, kolejny nietrzeźwy kierowca został zatrzymany. Alarm o zdarzeniu został automatycznie przekazany dzięki zainstalowanemu w pojeździe systemowi eCall. Policjanci na miejscu zastali 34-letniego mężczyznę, który przyznał, że po wyjechaniu z miejsca parkingowego dacią, stracił panowanie nad pojazdem i uderzył w zaparkowanego volkswagena. Na szczęście nikomu nic się nie stało. Badanie alkomatem wykazało w organizmie kierowcy ponad 1,5 promila alkoholu.

  Za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości, mężczyzna teraz będzie odpowiadał przed sądem. Grozi mu wysoka grzywna, zakaz prowadzenia pojazdów oraz nawet kara do 2 lat pozbawienia wolności. Bezpieczeństwo na drogach jest niezmiernie ważne, dlatego takie działania są podejmowane w celu ochrony innych uczestników ruchu.

  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -
  WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com