środa, 19 czerwca, 2024
spot_img
+

  Jesteś ósmoklasistą i mieszkasz na wsi? Weź udział w programie „Youngster” i korzystaj z darmowych lekcji angielskiego przez cały rok szkolny!

  Polecamy

  Justyna Kozłowska
  Justyna Kozłowskahttps://kurierrzeszowski.pl/
  Redaktor / Dziennikarz - Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, TVi
  - Reklama -

  Fundacja Europejski Fundusz Rozwoju Wsi Polskiej prowadzi nabór do programu „Youngster”. Rekrutacja trwa do 31 lipca 2023 roku. O co chodzi, oraz o czym jest cały projekt? Będą organizowane dodatkowe zajęcia z angielskiego dla ósmoklasistów, mieszkających na wsiach. 17 edycja programu zrzeszyła do tej pory w sumie ponad 32 tysiące uczniów, ze 450 szkół na terenie całej Polski, także w tym i na Podkarpaciu.

  Czym wyróżnia się program „Youngster”? Dlaczego warto brać w nim udział?

  Lekcje języka angielskiego nie kończą się egzaminami, a co jakiś czas nie ma prowadzonych kartkówek i nie ma także ocen. Darmowe lekcje z tego obcego języka mają na celu wyrównanie poziomu językowego, podniesienie kompetencji jeśli chodzi o znajomość języka wśród szkół, które znajdują się na wsiach. Zajęcia odbywają się w niewielkich, 15-osobowych grupkach. Co więcej, uczniowie nie muszą znać tak dobrze języka. Nauczyciele prowadzą zajęcia dostosowując się do umiejętności językowych ich podopiecznych. Warsztaty językowe trwają cały rok szkolny. W sumie jest to aż 90 godzin i są to zajęcia pozalekcyjne.

  Spośród nadesłanych zgłoszeń przez szkoły, wybranych zostanie około 40 takich placówek, a od września prowadzone będą w nich już zajęcia językowe. Aby dowiedzieć się czegoś więcej odnośnie realizowanego projektu od września, od nowego roku szkolnego 2023/2024 należy wejść na stronę internetową www.efrwp.pl oraz www.youngster.pl.

  – Youngster to nie tylko zajęcia z języka angielskiego. Przez 17 lat realizacji programu obserwujemy, jakie korzyści przynosi on jego uczestnikom. Dla uczniów to przede wszystkim lepszy start w przyszłość – wzrost kompetencji językowych, wyższa samoocena i motywacja do rozwoju i dalszego kształcenia oraz bardziej świadomy wybór dalszej drogi edukacji. Zajęcia w ramach programu Youngster, pomimo że ich celem nie jest przygotowanie uczniów do egzaminu językowego, przyczyniają się do osiągnięcia przez nich lepszych wyników na tym egzaminie. Z kolei dla nauczycieli i szkół to okazja do uczenia nowymi metodami, które pozytywnie oddziałują również na pozostałych uczniów w szkole, a finalnie przekuwają się na wyższe wyniki wszystkich ósmoklasistów danej szkoły na egzaminie

  Krzysztof Podhajski, prezes zarządu Fundacji Europejski Fundusz Rozwoju Wsi Polskiej

  Nauczanie odbywa się nietradycyjnie, jak w szkołach. Nauka poprzez zabawę, ma luźną formę bez przepytywania, organizowania różnych testów czy sprawdzianów, bez stresów. Chodzi o to, by uczniowie chcieli się dalej uczyć języka i by była to dla nich edukacyjna zabawa, a nie obowiązek, zniechęcający do poznawania nowych słówek czy uczenia się gramatyki. Zajęcia mają na celu pobudzić motywację uczniów do dalszej nauki angielskiego. Wszyscy uczestnicy kursu otrzymują komplet podręczników do nauki języka, dostosowane do poziomu, którym posługują się ósmoklasiści. Szkolna biblioteka do tego będzie wyposażona w dodatkowe materiały, mające ułatwić naukę.

  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -
  WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com