sobota, 30 września, 2023
+

  Rzeszowski Zespół Pieśni i Tańca Karpaty bierze udział w festiwalu w Pradze, w Czechach!

  Polecamy

  Justyna Kozłowska
  Justyna Kozłowskahttps://kurierrzeszowski.pl/
  Redaktor / Dziennikarz - Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, TVi
  - Reklama -

  Bardzo miło nam poinformować, że Zespół Pieśni i Tańca Karpaty z Rzeszowskiego Domu Kultury bierze obecnie udział w festiwalu „Praha Srdce Národů”, który odbywa się w dniach 25-29 maja w Pradze, w Czechach. Tak zespół prezentował się podczas pierwszego dnia wydarzenia.

  ZESPÓŁ PIEŚNI I TAŃCA KARPATY

  Zespół Pieśni i Tańca Karpaty powstał w 2000 roku przy Wyższej Szkole Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie. Od 2012 roku pracuje pod egidą Rzeszowskiego Domu Kultury. W zespole zrzeszeni są młodzi ludzie, entuzjaści folkloru, głównie studenci i absolwenci wyższych uczelni, ale także młodzież szkół średnich. Karpaty należą do międzynarodowej organizacji CIOFF, zrzeszającej zespoły ludowe z całego świata.

  Zespół Karpaty dał kilkaset koncertów w takich państwach, jak Belgia, Bułgaria, Chiny, Cypr, Czechy, Grecja, Niemcy, Słowacja, Turcja i Włochy. Zdobył wiele nagród i wyróżnień w kraju i zagranicą. Zawsze był ciepło i serdecznie odbierany przez widzów. Najważniejsze miejsce w programie zespołu zajmują pieśni i tańce z naszego regionu. Kierownikiem zespołu jest Anna Wawrzynowska, a jego członkowie rozwijają swoje pasje w trzech sekcjach: tanecznej, wokalnej i muzycznej.

  NAJWAŻNIEJSZE NAGRODY

  II miejsce w XIII Wojewódzkim Przeglądzie Tanecznym “Roztańczona jesień” (Głogów Małopolski, 2021 r.)

  Nagroda Zarządu Województwa Podkarpackiego za szczególne osiągnięcia artystyczne (Rzeszów, 2017 r.)

  I miejsce na Międzynarodowym Festiwalu Folklorystycznym “Gwiazdozbiory w Nessebarze” (Nessebar, 2015 r.)

  Grand Prix za Całokształt Prezentacji Tanecznej w XXII Przeglądzie Kapel i Zespołów Ludowych Stylizowanych im. Jana Derlety (Szydłowiec, 2009 r.)

  Nagroda Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, I miejsce w IX Konkursie im. M. Kosińskiego o Grand Prix Polskiej Sekcji CIOFF (Puławy, 2009 r.)

  Nagroda Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, I miejsce w VII Konkursie im. M. Kosińskiego o Grand Prix Polskiej Sekcji CIOFF (Puławy, 2007 r.)

  Grand Prix oraz Nagroda Prezydenta Miasta Świnioujścia na VI Festiwalu Folkloru i Sztuki Ludowej “Lato nad Świnią” (Świnoujście, 2007 r.)

  I miejsce na Międzynarodowym Festiwalu Folklorystycznym “Vasilitzia” (Larnaka, 2004 r.)

  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -
  WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com