+

Stal Rzeszów przegrała z Odrą w Opolu

Krzysztof Gałkowski
    Redaktor / Dziennikarz - Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, TVi

Stal Rzeszów przegrała z Odrą Opole 0-2 (0-2) w meczu 31. kolejki Fortuna 1 Ligi. Bramki dla gospodarzy strzelili Maciej Makuszewski i Michał Bednarski.

Już w pierwszej minucie sobotniego spotkania. Piłkarze Odry Opole mogli wyjść na prowadzenie. Bardzo dobrze zachował się Michał Bednarski, który wyszedł sam na sam po otrzymaniu prostopadłego podania. Jednak piłka po jego uderzeniu przeszła tuż obok bramki strzeżonej przez Krzysztofa Bąkowskiego.

W 8. minucie spotkania po dośrodkowaniu z rzutu rożnego z prawej strony przez Piotra Głowackiego. W polu karnym była przebitka głowami, ale obrońcy drużyny z Opola tą piłkę wybili bez problemów.

W 8. minucie po kontrze w wykonaniu Rafała Niziołka gospodarze wyszli na prowadzenie. Piłka trafiła do Macieja Makuszewskiego, który wbiegł w pole karne i pewnym strzałem pokonał bramkarza Stali.

W 14. minucie Stal próbowała odpowiedzieć. Z rzutu rożnego z prawej strony dośrodkował Bartłomiej Poczobut, do dośrodkowania doszedł Kamil Pajnowski, ale uderzenie obrońcy Stali nie sprawiło problemów bramkarzowi.

W 20. minucie Damian Michalik zdecydował się na uderzenie zza pola karnego, a jest to zawodnik, który potrafi uderzyć z dobrym skutkiem z dalszej odległości.

W 28.. minucie z rzutu z autu piłkę wprowadził do gry Jakub Szrek, na głowę jednego ze swoich kolegów w polu karny, który przedłużył tą piłkę. Ta trafiła wprost na głowę Bednarskiego, który „szczupakiem” trafił do siatki, podwyższając prowadzenie.

W 60. minucie zza pola karnego uderzył Łukasz Góra, ale uderzenie to nie sprawiło problemów Arturowi Kaluchowi.

W 64. minucie mogło być 3:0 dla gospodarzy. Borja Galan z lewej strony uderzył bezpośrednio z rzutu wolnego. Piłka leciała w kierunku bliższego słupka tylko dzięki widowiskowej paradzie bramkarza Stali Rzeszów piłka nie wpadła do siatki.

Piłkarze Stali decydowali się na uderzenia z dystansu, ale w tych sytuacjach pomimo, że uderzenia były celne, to bramkarz nie miał problemów.

W 84. minucie Mateusz Spychała z prawej strony minął dwóch zawodników Stali. Wycofał ją do Tomáša Mikiniča, który był na rogu pola karnego. Akcję zakończył celnym uderzeniem.

Do regulaminowego czasu gry sędzia doliczył 3 minuty. Wynik nie uległ już zmianie.

Stal zanotowała 8 porażkę na obcym boisku w tym sezonie. Kolejny mecz na własnym boisku podopieczni Daniela Myśliwca zagrają już w sobotę 20 maja o godzinie 20:00 z GKS-em Katowice.

Odra Opole – Stal Rzeszów 0:2 (0:2)

Odra: Haluch – Spychała, Kamiński, Pingot, Szrek – Makuszewski (75. Tomáš Mikinič), Niziołek, Kamiński, Galán, Nowak (89. Maksymilian Tkocz) – Bednarski (79. Bartosz Guzdek).
    Stal: Bąkowski – Marczuk (72. Wiktor Kłos), Góra, Oleksy (12. Kamil Pajnowski), Głowacki – Damian Michalik, Poczobut (46. Kacper Piątek), Danielewicz, Wolski (46. Dawid Olejarka), Prokić (72. Kacper Sadłocha) – Małecki.