poniedziałek, 4 grudnia, 2023
+

  Dziesiąta edycja Dni Otwartych Funduszy Europejskich

  Polecamy

  Krzysztof Gałkowski
  Krzysztof Gałkowski
  Redaktor / Dziennikarz - Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, TVi
  - Reklama -

  Kolejna, dziesiąta już edycja Dni Otwartych Funduszy Europejskich oferowała wiele wydarzeń, pokazów i występów artystycznych przy słonecznej, wiosennej aurze. Podczas funduszowego weekendu mieszkańcy Podkarpacia wzięli udział w licznych atrakcjach na terenie całego województwa. 

  Tegoroczne wojewódzkie obchody Dni Otwartych Funduszy Europejskich odbyły się w Muzeum Budownictwa Ludowego w Sanoku oraz w Muzeum Historycznym. Liczne tłumy zwiedziły zamek i skansen, a także wzięły udział w wielu atrakcjach takich jak zjazd na tyrolce przez rzekę San, spływie pontonowym, w warsztatach edukacyjnych, animacjach dla dzieci, zajęciach fitness i rajdzie rowerowym.

  Podczas Dni Otwartych Funduszy Europejskich w Sanoku na zwiedzających czekały także wyjątkowe brzmienia. W trakcje dwóch dni obchodów na skansenowej scenie publiczność mogła wysłuchać występy siedmiu zespołów: „Wes Gałczyński&Power Train”, „Żmije”, „Rock Away”, „Kufel Band”, „Iska&Band”, „DOC” oraz zespołu „Dom o Zielonych Progach”.

  Dziś możemy zobaczyć jak szybko, dobrze i sprawnie możemy się rozwijać dzięki środkom europejskim. A te dwa dni to właśnie święto funduszy europejskich, więc proszę Państwa, świętujmy, mówmy o tym, kosztujmy przysmaków i korzystajmy z atrakcji. Życzę Państwu, żeby ten weekend przyniósł dobrych chwil dla każdego z osobna. Bawmy się i korzystajmy z sanockich uroków

  Małgorzata Jarosińska-Jedynaksekretarza sekretarz stanu w Ministerstwie Funduszy i Polityki Regionalnej

  Dni Otwarte Funduszy Europejskich to już dziesiąta edycja ogólnopolskiej akcji, podczas której każdy z beneficjentów może wypromować swój projekt, organizując dzień otwarty w swojej siedzibie, piknik, spotkanie, a w przypadku podmiotów kulturalnych czy turystycznych lub proponując zwiedzanie na przykład za pół ceny. Wśród beneficjentów, którzy zdecydowali się łączyć w tegoroczną ogólnopolską akcję są m.in. Podkarpackie Centrum Nauki im. Łukasiewicza, Podkarpackie Centrum Innowacji, CKPiDN w Mielcu, Miejski Dom Kultury w Stalowej Woli, Biblioteka Publiczna w Baszni Dolnej, Ośrodek Garncarski Medynia, czy Zespół Szkół Zawodowych w Ustrzykach Górnych

  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -
  WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com