czwartek, 18 lipca, 2024
+

  Zespół Pieśni i Tańca Resovia Saltans, który działa przy Uniwersytecie Rzeszowskim na wspólnym koncercie z Zespołem Mazowsze!

  Polecamy

  Justyna Kozłowska
  Justyna Kozłowskahttps://kurierrzeszowski.pl/
  Redaktor / Dziennikarz - Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, TVi
  - Reklama -

  Bardzo miło nam poinformować, że kilka dani temu, 16 kwietnia br. w siedzibie Państwowego Zespołu Ludowego Pieśni i Tańca Mazowsze w Otrębusach odbył się wspólny koncert ZPiT Resovii Saltans, działającego przy Uniwersytecie Rzeszowskim oraz Zespołu Mazowsze.

  Mazowsze, które obchodzi w tym roku jubileusz 75-lecia swojej działalności, zorganizowało koncert pod nazwą  ,,Mazowsze i przyjaciele” w którym, oprócz Resovii Saltans, udział wziął również ZPiT im. W. Koniorowej z Lublina. Wizyta w Otrębusach zaczęła się od zwiedzenia Muzeum Zespołu Mazowsze oraz zapoznania się z jego historią. Po wspólnych próbach scenicznych oraz wokalnych odbył się koncert, w którym Resovia zaprezentowała tańce staromiejskie i podlaskie a grupa wokalna rzeszowskie oraz podlaskie pieśni ludowe.

  Występ Resovii spotkał się z dużym aplauzem publiczności. Poziom artystyczny doceniło również kierownictwo Zespołu Mazowsze. Dyrektor R. Kalinowski podczas finałowych przemówień opowiedział o jedynych w Polsce podyplomowych studiach choreograficznych prowadzonych przez MSKO Resovia Saltans, które ukończyło wielu tancerzy Zespołu Mazowsze. Dla tancerzy i wokalistek Resovii występ był wspaniałą przygodą artystyczną oraz udaną inauguracją sezonu artystycznego.

  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -
  WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com