piątek, 26 kwietnia, 2024
spot_img
+

    W Kinie za Rogiem Café dzisiaj wieczorem będzie można się spotkać z kierowniczką Podkarpackiej Komisji Filmowej oraz zobaczyć film „IO”!

    Polecamy

    Justyna Kozłowska
    Justyna Kozłowskahttps://kurierrzeszowski.pl/
    Redaktor / Dziennikarz - Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, TVi
    - Reklama -

    Dzisiaj (28 marca) o godz. 18:00 Kino za  Rogiem Café zaprasza wszystkie Panie na kolejne inspirujące spotkanie w cyklu KOBIETA W ROLI GŁÓWNEJ, którego gościem będzie Marta Kraus – Kierownik Podkarpackiej Komisji Filmowej. Na wydarzenie obowiązują wcześniejsze rezerwacje. Czasu jest niewiele! Zapisów należy dokonać wchodząc na stronę internetową kina.

    Czy wiesz czym jest Podkarpacki Fundusz Filmowy? Dlaczego do Rzeszowa przyjeżdżają wyjątkowi twórcy, jak Jerzy Skolimowski czy Krzysztof Zanussi? Co się czuje odbierając nagrodę Polskiej Akademii Filmowej albo przechodząc czerwonym dywanem w Cannes? Dowiecie się tego i wiele więcej.

    A po ciekawej rozmowie odbędzie się losowanie upominków (ufundowanych przez Dreams wydawnictwo i Monolith Films) a na koniec wspólnie obejrzymy film IO.

    O czym będzie pokazany film?

    „IO” to zapierająca dech w piersiach odyseja, porywające kinowe doświadczenie i nakręcony z imponującym rozmachem obraz współczesnego świata. Film Jerzego Skolimowskiego stał się sensacją festiwalu w Cannes, skąd wyjechał z Nagrodą Jury. Opowieść o nas samych, odbijających się w wilgotnych oczach pewnego osiołka, zachwyciła artystyczną brawurą i młodzieńczą energią, choć firmuje ją swoim nazwiskiem 84-letni mistrz europejskiego kina.

    Historia „IO” za sprawą niezwykłego zwierzęcego bohatera wykracza poza ludzką perspektywę, ale to przede wszystkim film głęboko humanistyczny – manifest w obronie tego, co pozostało w nas niewinne. Podróż, w jaką zabiera nas Skolimowski, wiedzie przez całą Europę: od cyrku przez stadiony i parkingi dla tirów, po pałace. Od głupoty, przez przemoc, po przebłyski dobra i solidarności. Ten portret zbiorowy, który jednak nie traci z oczu pojedynczej mrówki, łączy realistyczne i wizjonerskie, przyziemne i metafizyczne, krytyczne i empatyczne. Swoim rozmachem przypomina najwspanialsze obrazy Hieronima Boscha i Pietera Bruegla.

    - REKLAMA -
    - Reklama -

    Więcej artykułów

    - REKLAMA -

    Najnowsze artykuły

    - REKLAMA -
    WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com