piątek, 2 czerwca, 2023
+

  Ambasador USA w Polsce Mark Brzezinski odsłonił tablice upamiętniającą jego rodzinę w Przemyślu

  Polecamy

  Krzysztof Gałkowski
  Krzysztof Gałkowski
  Redaktor / Dziennikarz - Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, TVi
  - Reklama -

  W poniedziałek 27 marca w Przemyślu Ambasador USA w Polsce Mark Brzeziński wraz z z Szefem Kancelarii Prezesa Rady Ministrów Markiem Kuchcińskim odsłonili tablicę upamiętniająca Rodzinę Brzezińskich.

  Uroczystość odbyła się przed budynkiem Szkoły Podstawowej nr 1 im. Henryka Sienkiewicza w Przemyślu. Pamiątkowa tablica zdobi od dziś ścianę placówki, do której w latach 1935-1938 uczęszczał prof. Zbigniew Brzeziński, doradca prezydentów USA, ojciec ambasadora Marka Brzezińskiego.

  Każdy pobyt w Przemyślu to dla mnie fascynująca lekcja historii o tym, co mnie ukształtowało. Dzisiejsza uroczystość upamiętnia drzewo genealogiczne rodziny Brzezińskich.

  W tych wczesnych latach wykształcił miłość do Polski, która towarzyszyła mu przez całe życie. Nigdy nie przestał walczyć o Polskę, jednym z jego wielu osiągnięć były skuteczne wysiłki na rzecz poszerzenia NATO i przystąpienia Polski do tego sojuszu.

  Mark Brzeziński, ambasador USA w Polsce

  Prezydent Przemyśla Wojciech Bakun mówił, że uroczystość jest właściwym uhonorowaniem dzieła i działalności rodziny Brzezińskich w Przemyślu. Podziękował też ambasadorowi za zaangażowanie amerykańskich organizacji w czasie kryzysu migracyjnego w ubiegłym roku.

  Kulminacyjnym punktem wydarzenia było odsłonięcie tablicy poświęconej rodzinie Brzezińskich, którego wspólnie dokonali: minister Marek Kuchciński i ambasador Mark Brzeziński.

  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -
  WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com