-1,5 C
Rzeszów
środa, 29 marca, 2023
+

  Metalowe serduszko pełne nakrętek w gminie Głogów Małopolski zostało w całości zapełnione!

  Polecamy

  Justyna Kozłowska
  Justyna Kozłowskahttps://kurierrzeszowski.pl/
  Redaktor / Dziennikarz - Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, TVi
  - Reklama -

  Koordynator Rozwoju Gminy Głogów Małopolski – Tomasz Skoczylas jakiś czas temu wrzucił na społeczną grupę Gminy Głogów Małopolski na Facebooku (grupę mieszkańców tej gminy) informację, że jej mieszkańcy ponownie zebrali plastikowe nakrętki do czerwonego, metalowego serduszka, w całości go zapełniając. Serduszko zostało zamontowane w gminie Głogów i powstało głównie dzięki jej mieszkańcom. Pojemnik na nakrętki powstał ponad 2 lata temu. Rozwój Gminy Głogowa Małopolskiego Mieszkańcy zapoczątkował tę całą akcję. Czerwone serduszko zasponsorowali: ZBW Ubezpieczenia, Centrum Medyczne MEDYK, Kurier Rzeszowski, mieszkańcy gminy Głogowa (społecznicy) oraz Cukiernia Niva. Pojemnik stoi prawie w samym centrum gminy. Warto dodać, że serce zapełnia się około raz na dwa miesiące. Pojemnik ten ma pojemność około 500 litrów.

  Wrzucane nakrętki nie tylko mają szczególne znaczenie dla naszego środowiska. Pochodzące z głównie plastikowych opakowań w tym soków, wody mineralnej czy kosmetyków są poddawane recyklingowi. Oprócz tego zbierając je można pomagać charytatywnie. Tym razem zebrane nakrętki trafiły na konto Dominika.

  Nakrętki skonstruowane są z czystego polimeru PET. Łatwo poddawane są do tego recyklingowi. Podczas przetwarzania, zamienia się je w specjalny granulat. Przekształcane są ponownie w następne plastikowe nakrętki, opakowania czy nawet rury PCW. Na pewno pomagają chronić i dbać o nasze środowisko. Dlaczego nakrętki powiązane są ze zbiórką na cele charytatywne?

  Zebrane plastikowe nakrętki trafiają do firmy recyklingowej. Dalej, za każdy ich kilogram przedsiębiorstwo wpłaca pieniądze na rzecz różnych fundacji, które mają z kolei na celu pomóc charytatywnie. Zebrane pieniądze przeznaczone mogą być na różny cel. Głogów może wspierać różne dzieci, albo po prostu osoby, które potrzebują pieniężnego wsparcia z powodu na przykład choroby, albo złej sytuacji materialnej. Można zgłaszać takie osoby, dla których będzie organizowana co kilka miesięcy zbiórka nakrętek.

  Co ważne, podczas każdej zbiórki, aby wrzucić nakrętki należy pozbawić je wszelkich zanieczyszczeń w tym naklejek, cen, etykiet. To znacznie uprości pracę osobom, które na co dzień zajmują się recyklingiem takich nakrętek. Jakie nakrętki przyjmowane są i które z nich można wrzucać do czerwonego serduszka? Te z napojów, mleka, ketchupów, z opakowań po kosmetykach, ale też środków chemicznych, płynach do mycia naczyń będą się na pewno nadawać.

  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -
  WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com