piątek, 26 kwietnia, 2024
+

Nieudana wizyta Resovii nad morzem

W pierwszym piątkowym meczu 22. kolejki Fortuna 1 ligi Resovia Rzeszów przegrała w wyjazdowym spotkaniu w Gdyni z miejscową Arką 0:4. Dwie bramki dla zwycięskiej drużyny zdobył Karol Czubak, były to 14 i 15 trafienia napastnika gospodarzy.

W 2 minucie Dawid Gojny dośrodkował z prawej strony do dośrodkowanej piłki doszedł Karol Czubak, który głową próbwał zaskoczyć rzeszowskiego bramkarza. Od samego początku spotkania Branislav Pindroch musiał się wykazć swoimi umiejętnościami.

Minutę później mogło być 1:0 dla gospodarzy. Luan Capanni uderzył prosto w słupek. W pierwszych minutach spotkania Pasiaki nie potrafiły wejść w piątkowe spotkanie. Sędzia dopatrzył się przewinienia w pierwszej fazie tej akcji.

W 5. minucie do piłki ustawionej na 11 metrze podszedł brazylijski napastnik uderzył w lewą stronę Pindrocha, który wyczuł intencję strzelającego. Uderzenie było na tyle mocne i precyzyjne, że tuż przy słupku piłka znalazła drogę do siatki.

W 16. minucie Kacper Skóra po zamieszaniu w polu karnym piłka trafiła do 19-letniego napastnika, który uderzył mocno tuż obok spojenia słupka z poprzeczką.

W 40 minucie przebitka pod polem karnym Resovii. Piłka trafia do doświadczonego Janusza Gola, który wymienia się podaniami z Omranem Haydarym, po czym z lewej strony dośrodkował wprost na głowę Karola Czubaka, który podwyższył wynik spotkania na 2:0 dla Arki. Uciekając dochodząc do piłki Miłoszowi Kałahurowi.

W doliczonym czasie gry do pierwszej połowy. Po wykonaniu rzutu z autu, wprost za plecy rzeszowskich obrońców, którzy wyglądali jakby się nie spodziewali napastnika w tym miejscu boiska. Skóra uderzył pokonując bramkarza Resovii po raz trzeci w dzisiejszym spotkaniu.

W 69 minucie Barłomiej Eizenchart otrzymał piłkę po lewej stronie pola karnego. Uderzył na dłuższy słupek, ale jego uderzenie trafiło w słupek. Na wślizgu próbował jeszcze dojsć do odbitej futbolówki Maciej Górski, ale w nią nie trafił, a piłka przeszła tuż na głową.

W 78 minucie piłkę z głębi boiska opanował jeden z zawodników Arki. Podał do Czubaka delikatnie za plecy. Napastnik gospodarzy zrobił sobie trochę miejsca i na wysokości środka bramki uderzył nie do obrony. Zdobywając swoją drugą bramkę w piątkowym spotkania, ustalając wynik meczu.

Kolejne spotkanie podopieczni trenera Mirosława Hajdo zagrają w sobotę z zajmujacą przed tą kolejką 16 miejsce z dorobkiem 19 punktów po 21 spotkaniach Odrą Opole. Będzie to bardzo ważne spotkanie w kontekscie walki o utrzymanie. Można śmiało powiedzieć, że będzie to „mecz za sześć punktów”.

ARKA GDYNIA – RESOVIA 4:0 (3:0)

1:0 Luan Capanni 5. (k),
    2:0 Karol Czubak 40.
    3:0 Kacper Skóra 45.+
    4:0 Karol Czubak 78.

Arka: Kajzer – Tomal, Dobrotka, Azaćkyj, Gojny (80. Mateusz Żebrowski) – Skóra, Milewski (81. Michał Bednarski), Gol (58. Adrian Purzycki), Capanni (74. Mateusz Stępień), Haydary (58. Hubert Adamczyk) – Czubak.

Resovia: Pindroch (42. Tadeusz Grabowski) – Mikulec, Komor, Bondarenko, Kałahur – Vieira (46. Radosław Adamski), Wasiluk (73. Jakub Sylvestr), Bąk (46. Radosław Kanach), Mróz, Eizenchart (73. Kamil Antonik) – Górski.

żółte kartki: Gojny, Czubak – Kałahur, Bondarenko. widzów: 4 011

sędziował: Radosław Trochimiuk (Ciechanów).