niedziela, 14 kwietnia, 2024
spot_img
+

  Mały Franek potrzebuje naszej pomocy! Trzeba zebrać w sumie ponad 10 milionów zł, by chłopiec wygrał walkę z SMA!

  Polecamy

  Justyna Kozłowska
  Justyna Kozłowskahttps://kurierrzeszowski.pl/
  Redaktor / Dziennikarz - Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, TVi
  - Reklama -

  Franek Karaś nie tak dawno temu świętował swoje drugie urodziny. U chłopca zdiagnozowano trudną i ciężką chorobę, a bez podjęcia leczenia bardzo kosztownymi, nierefundowanymi lekami chłopiec może nie przeżyć. Do tego trwa wyścig z czasem. SMA – czyli rdzeniowy zanik mięśni, na którą cierpi chłopiec można wyleczyć, ale waga dziecka nie może przekraczać 13,5 kg. Inaczej mały Franio nie będzie się kwalifikował do terapii genowej, która jak się okazuje jest jedynym ratunkiem i kosztuje około 10 milionów zł! Franio waży już 10 kg.

  Ludzi dobrego serca jest wiele. Do tej pory udało się zebrać już ponad połowę potrzebnej kwoty pieniędzy! Rodzina, najbliżsi i my wszyscy wierzymy, że uda się uzbierać pieniądze w odpowiednio szybkim czasie, a chłopiec po przyjęciu właściwych leków wyzdrowieje!

  Akcja charytatywna w Przemyślu

  Franek pochodzi z Przemyśla, z województwa podkarpackiego. W miniony weekend – dokładnie 19 lutego br. odbyła się tam też impreza charytatywna, na której wystąpił m.in. Zenek Martyniuk! „Razem dla Frania” – pod takim hasłem odbył się piknik, podczas którego każdy mógł dorzucić się do organizowanej zbiórki. Do tego były też występy innych, mniej znanych wokalistów oraz pokazy taneczne, a także impreza z didżejem. Jak się okazało cały event cieszył się ogromną frekwencją.

  Inne akcje ze zbiórką dla Frania

  Do tego do tej pory, od rozpoczęcia zbiórki, w sierpniu 2022 roku podjęto na terenie całej Polski, szczególnie na Podkarpaciu wiele akcji charytatywnych, w trakcie których zbierano pieniądze na leczenie Frania. Były to różne koncerty, imprezy, pikniki. Wiele osób, aby pomóc zaczęło licytować. Do tej pory udało się już zebrać 56% całej kwoty potrzebnej do wyleczenia chłopca.

  Kliknij na link w łatwy sposób, by pomóc!

  Jeśli chcesz pomóc, przeznacz dowolną kwotę pieniędzy na konto Frania, wchodząc pod link: https://www.siepomaga.pl/franek.

  Dziś spektakl teatralny w Rzeszowie dla chłopca!

  25 lutego, w Rzeszowskim Domu Kultury na ul. Okrzei zaprezentuje się Teatr Nowa Lutnia ze swoim spektaklem teatralnym, które odbędzie się wieczorem, o godzinie 18:00 pod nazwą SPEKTAKL DLA FRANIA KARASIA. Zapisy odbywają się poprzez zgłoszenie na adres e-mail: teatrdlafrania@gmail.com. Cegiełkę należy opłacić w terminie do 3 dni od dnia zgłoszenia poprzez Skarbonkę: www.siepomaga.pl/teatr-dla-frania. W tytule wpłaty należy wpisać imię i nazwisko zgłaszającego lub przesłać potwierdzenie wpłaty na adres teatrdlafrania@gmail.com. Liczba miejsc na to wydarzenie jest ograniczona. Całkowity dochód ze sprzedaży cegiełek zostanie przekazany na leczenie Frania.

  Tato – żołnierz w akcji po całej Polsce!

  Tatą małego Frania jest zawodowy żołnierz. Służy w wojsku już przez 13 lat. Jest żołnierzem w 21 Dywizjonie Artylerii Przeciwlotniczej w Jarosławiu. Rodzic dziecka nie pozostaje obojętny na losy swojego synka i zaplanował odwiedzić wiele miast w całej Polsce, organizując przy tym oczywiście zbiórkę na kosztowne leczenie swojej pociechy. I tak do tej pory odwiedził już kilka mniejszych i większych miejscowości, a są nimi Warszawa, Łódź, Dęblin, Wędrzyn, Toruń, Bydgoszcz, Ciechanów, Inowrocław, Lublin, Gliwice, Bielsko Biała, Kłodzko, Kraków. Jak informuje ojciec chorego dziecka „Musiałem zostawić żonę i synka, bo skończyły mi się pomysły i możliwości. Postanowiłem jeździć po miastach w Polsce i błagać każdą napotkaną osobę i instytucję o pomoc dla Frania!” A także dodaje – „Do domu wrócę dopiero wtedy, gdy na pasku zbiórki będzie 100%… Dlatego błagam Cię o pomoc, bym jak najszybciej mógł być znów z Franiem… Każde udostępnienie, każda złotówka mi w tym pomoże!”

  „Odwiedzę każdą jednostkę wojskową w kraju, razem z żołnierzami będziemy mówić wszystkim napotkanym, że jest mały Franio, który nie ma już czasu! To nasza ostatnia szansa, ostatnia nadzieja, by zdążyć, by wszystko nie przepadło…” – możemy przeczytać na portalu www.siepomaga.pl.

  Znane gwiazdy przyłączają się do akcji!

  Do całej akcji dołączyły także znane postacie z telewizji, m.in. Joanna Jędrzejczyk, zamieszczając filmik na portalu społecznościowym Facebook. Podobnie, sprawę zbiórki Frania nagłośniła na Facebooku prowadząca „Sprawy dla reportera” – Elżbieta Jaworowicz. Do całej akcji dołączyli także „Artyści czytają dzieciom”. Wiele kościołów na terenie Podkarpacia także wspiera Frania, organizując zbiórki po Mszy Świętej.

  Chłopiec jest rehabilitowany sześć razy w tygodniu. Dziecko nie może podnosić główki, nie potrafi utrzymać butelki w małych rączkach. Jednak najgorsze są problemy z oddychaniem, przez które chłopczyk bardzo cierpi, szczególnie w nocy, kiedy przez chorobę nie może zasnąć.

  Poznaj szczegółową historię chłopca!

  Chłopiec został źle zdiagnozowany. Przez 7 miesięcy swojego życia był leczony na padaczkę. O SMA rodzina dowiedziała się zbyt późno, przez co lek na rdzeniowy zanik mięśni nie mógł być refundowany. Przez pierwsze pół rok od narodzin chłopca lekarze i specjaliści nie wykryli u małego Frania żadnych nieprawidłowości. Ciąża przebiegła bez żadnego problemu. Po porodzie chłopiec został dobrze przebadany i wypuszczony do domu. W tym czasie chłopiec rozwijał się normalnie, jak inne dzieci i nic nie wskazywało na to, że może być tak poważnie chory!

  Chłopiec dostał nagle ataku padaczki. Neurolog postawił złą diagnozę. Chłopiec przez długie miesiące był leczony właśnie na tę chorobę. Napady padaczki były coraz częstsze, a leki otumaniały tylko chłopca. W końcu rodzina zabrała dziecko do szpitala. Zlecono badania genetyczne. Franek dostał inne leki, po których czuł się bardzo dobrze. Rozwijał się, bawił się jak inne dzieci.

  Niestety w maju chłopiec nagle zaczął bardzo słabnąć. Jego mięśnie zrobiły się wiotkie. Po długim oczekiwaniu na wyniki badań genetycznych okazało się w końcu, że chłopiec cierpi na SMA (rdzeniowy zanik mięśni). Statystycznie dzieci chorujące na SMA nie żyją dłużej ni ż 2 latka. Franio dostał wreszcie odpowiednie leki, które były w Polsce refundowane, ale to za mało. Chłopiec potrzebuje większej dawki, która kosztuje ponad 10 milionów zł.

  Jak obecnie czuje się chłopiec?

  Franek jest niestety w złym stanie. Choroba zaatakowała mięśnie krtani. Chłopiec ma problemy z oddychaniem. Nie może siedzieć, ponieważ serce by tego nie wytrzymało! Mimo wszystko chłopczyk jest bardzo dzielny. Ma problemy ze snem. Budzi się co pół godziny. Mimo wszystko to bardzo pogodne, uśmiechnięte dziecko.

  Rodzina jak i wszyscy wspierający małego Frania dziękują za dotychczasowe wsparcie i pomoc w zbiórce „Dziękuję za wszystko, co dla nas robicie. Dziękuję wszystkim za dotychczasowe wsparcie w tej trudnej drodze! Tylko dzięki Wam wciąż mam nadzieję, że się uda, że cały ten trud, tęsknota, ból i rozłąka nie pójdą na marne. Że uratujemy Frania…”

  Franiu, rekinek mały – SMA pokonamy:

  https://www.facebook.com/profile.php?id=100084776566978

   LICYTACJE: Razem dla Frania – walczymy z SMA:

  https://www.facebook.com/groups/1111964862864719/?ref=share_group_link

  TikTok – Pomoc dla Frania:

  https://www.tiktok.com/@franek_kontra_sma?_t=8WslwP5Dwov&_r=1

  Instagram: Franio walczy z SMA:

  https://www.instagram.com/franio_walczy_z_sma/?igshid=YmMyMTA2M2Y%3D

  Nigdy nie zostawiamy swoich – Mundurowi w walce z SMA:

  https://www.facebook.com/mundurowiwwalcezSMA

  Mundurowi dla Frania – licytacje dla Małego Wojownika:

  https://www.facebook.com/groups/867240568019571/?ref=share

  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -
  WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com