+

Bardzo ważne zwycięstwo Resovii w meczu z Górnikiem Łęczna

Piotr Litewski Jr.
    Redaktor / Dziennikarz - Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, TVi /redakcja@kurierrzeszowski.pl

Piłkarze Resovii Rzeszów wygrali z Górnikiem Łęczna 1:0, po bramce Wasiluka z rzutu karnego. Mecz nie stał na wysokim poziomie, ale w tej ciężkiej dla klubu z Rzeszowa sytuacji, nie liczył się styl, a 3 punkty.

„Pasiaki” ostatni ligowy mecz wygrały 14 października w Chojnicach. Kibiców coraz bardziej zaczynała denerwować forma zespołu. Po sześciu kolejkach bez zwycięstwa wreszcie przyszło przełamanie.

W pierwszej połowie lepiej wyglądali gospodarze. Nagrodą za lekką dominację był rzut karny sprokurowanym przez Souleymana Cisse. W 33. minucie spotkania gola z jedenastego metra zdobył Bartłomiej Wasiluk.

Druga połowa wyglądała już zupełnie inaczej. Górnik musiał gonić wynik. Na szczęście dla Resovii, jej były piłkarz Serhij Krykun, nie wykorzystał trzech bardzo dobrych sytuacji bramkowych i wynik nie uległ zmianie.

Dzięki tej wygranej Resovia wyszła ze strefy spadkowej i wskoczyła na 14. miejsce ligowej tabeli.

RESOVIA 1:0 GÓRNIK ŁĘCZNA

1-0 Bartłomiej Wasiluk (33′ rzut karny)

Apklan Resovia: Branislav Pindroch – Łukasz Seweryn, Aleksander Komor, Mateusz Bondarenko, Miłosz Kałahur – Rafał Mikulec (84′ Kamil Antonik), Bartłomiej Wasiluk, Mehdi Lehaire, Marek Mróz (85′ Bruno Garcia), Bartłomiej Eizenchart (72′ Pedro Vieira) – Maciej Górski.

Górnik Łęczna: Maciej Gostomski – Damian Zbozień, Souleymane Cisse, Jonathan de Amo, Daniel Dziwniel (63′ Jakub Kwiatkowski) – Dawid Tkacz (63′ Hubert Sobol), Szymon Lewkot, Egzon Kryeziu (84′ Łukasz Szramowski), Miłosz Kozak, Serhij Krykun – Karol Podliński.