wtorek, 25 czerwca, 2024
+

  Dzielnicowy w czasie wolnym zatrzymał pijanego kierowcę w Krośnie

  Polecamy

  Krzysztof Gałkowski
  Krzysztof Gałkowski
  Redaktor / Dziennikarz - Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, TVi
  - Reklama -

  W piątek 3 lutego w Krośnie dzielnicowy w czasie wolnym od służby zatrzymał kierowcę, który jak się okazało miał 1,5 promila alkoholu we krwi. Dodatkowo posiadał dwa sądowne zakazy prowadzenia pojazdów, a mimo to kierował w tej sytuacji samochodem.

  Do zdarzenia doszło około godziny 22:30 na ulicy Popiełuszki w Krośnie. Będący w czasie wolnym od służby krośnieński dzielnicowy zwrócił uwagę na kierującego Oplem, który ignorując znak stop, omal nie doprowadził do zderzenia z prawidłowo jadącym pojazdem. Aby uniknąć kolizji kierowca prawidłowo jadącego auta musiał gwałtownie hamować. Natomiast sprawca niebezpiecznej sytuacji odjechał.

  Policjant postanowił zweryfikować powód skrajnie nieodpowiedzialnego zachowania kierowcy opla, który po oddaleniu się ze skrzyżowania, zaparkował na jednym z przysklepowych parkingów. Funkcjonariusz, podchodząc do pojazdu zauważył, że kierujący znajduje się pod widocznym wpływem alkoholu. Mundurowy uniemożliwił mężczyźnie kontynuowanie podróży i powiadomił o zdarzeniu oficera dyżurnego krośnieńskiej komendy, który na miejsce skierował policyjny patrol.

  Badanie stanu trzeźwości wykazało około 1,5 promila alkoholu w organizmie kierowcy. 54-letni krośnianin twierdził, że nigdy nie miał prawa jazdy, jednak po sprawdzeniu w bazie danych wyszło na jaw, że mężczyzna posiada dwa sądowe zakazy prowadzenia pojazdów mechanicznych.

  Za niestosowanie się do orzeczonych środków karnych, w tej chwili kierowcy grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności. Ponadto, mężczyzna nie uniknie odpowiedzialności  za prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości, za które ustawodawca przewidział m.in. wysoką grzywnę, karę ograniczenia wolności, a nawet do 2 lat więzienia.

   

  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -
  WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com