czwartek, 18 lipca, 2024
+

  Dwa nowe samochody ratowniczo-gaśnicze dla Państwowej Straży Pożarnej w Ustrzykach Dolnych

  Polecamy

  Patrycja Pelczar Reszko
  Patrycja Pelczar Reszkohttps://www.kurierrzeszowski.pl
  Redaktor / Dziennikarz - Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, TVi
  - Reklama -

  Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Ustrzykach Dolnych otrzymała kolejne pojazdy, które usprawnią działania strażaków. Z tej okazji odbył się uroczysty apel, który rozpoczął się złożeniem meldunku podkarpackiemu komendantowi wojewódzkiemu PSP nadbryg. Andrzejowi Babcowi.

  Strażacy na co dzień podejmują wiele interwencji. Często z narażeniem swojego zdrowia, a nawet życia, dlatego tak ważne jest, by straże pożarne, zarówno te zawodowe, jak również OSP posiadały niezbędny do pracy sprzęt.

  Na placu Fanto w Ustrzykach Dolnych poświęcono i przekazano bieszczadzkim strażakom dwa nowe samochody:

  • ciężki samochód ratowniczo-gaśniczy z funkcją CAFSMAN TGM 18.320, wprowadzony do eksploatacji 22.12.2022 r., który został sfinansowany ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej przekazanych na rezerwę celową w kwocie 1 248 450,00 zł,

  • średni samochód ratowniczo-gaśniczy z funkcją CAFS Renault D-16, prowadzony do eksploatacji 28.12.2022 r. o wartości 1 074 897,00 zł, sfinansowany w ramach zadania pn. „Dostawa samochodu ratowniczo-gaśniczego z funkcją do ograniczenia stref skażeń”.

  Ponadto Powiatowa Komenda Straży Pożarnej w Ustrzykach Dolnych przekazała 4 swoje pojazdy na rzecz OSP: OSP KSRG Lutowiska otrzymała ciężki samochód ratowniczo-gaśniczy SCANIA P400 CB 4X4, OSP KSRG Ropienka Forda Star Man, OSP w Ustrzykach Dolnych pojazd specjalny lekki operacyjny Citroen C5, natomiast OSP KSRG WojtkowaFord Mondeo 2.0 TDI Futurux.

  W uroczystym apelu wziął udział wicemarszałek Piotr Pilch, który zwrócił się do do uczestników wydarzenia słowami:

  Chciałbym podziękować wszystkim strażakom, którzy podejmują tą trudną, ofiarną służbę. To właśnie dobrze wyszkolona i wyposażona w odpowiedni sprzęt jednostka jest gwarantem bezpieczeństwa dla lokalnej społeczności

  Obecni byli równie: posłowie na Sejm RP Piotr Babinetz, Tadeusz Chrzan, podkarpacki komendant wojewódzki PSP nadbryg. Andrzej Babiec, prezes WFOŚIGW w Rzeszowie Adam Skiba oraz przedstawiciele powiatu, gminy i jednostek OSP z powiatu bieszczadzkiego.

  Na zakończenie uroczystości komendant powiatowy PSP w Ustrzykach Dolnych mł. bryg. Emil Szmyd podziękował wszystkim obecnym, którzy przyczynili się do pozyskania środków na zakup samochodów.

  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -
  WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com