czwartek, 18 lipca, 2024
+

  Uroczyste pasowanie na morsa nowych członków rzeszowskiego klubu „Sopelek”

  Polecamy

  Patrycja Pelczar Reszko
  Patrycja Pelczar Reszkohttps://www.kurierrzeszowski.pl
  Redaktor / Dziennikarz - Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, TVi
  - Reklama -

  W niedzielę, 5 lutego 2023 r. w Rzeszowskim Klubie Morsów Sopelek odbyło się uroczyste pasowanie na morsa osób, które w sezonie morsowania 2022/2023 wstąpiły do Klubu.

  Nowe morsy potwierdziły, że będą uwielbiać zimowe kąpiele – szczególnie w środy, soboty i niedziele, że niestraszny im będzie mróz, wiatr i słota, gdy na morsowanie przyjdzie im ochota oraz będą morsować dla dobra i sławy „Sopelka” dopóki w Żwirowni będzie choć wody kropelka…

  Z pewnością temu wydarzeniu towarzyszyła jak zawsze świetna zabawa, a śmiechu było co niemiara. Cała zabawa została obfotografowana, a relację ze spotkania morsów zrzeszonych w Rzeszowskim Klubie Morsów Sopelek, można zobaczyć na ich oficjalnym facebookowym profilu.

  Jak dołączyć do Rzeszowskiego Klubu Morsów w Rzeszowie ?

  Aby zostać morsem nie trzeba się wcześniej przygotowywać, wymagane jest jedynie przeciętnie dobre zdrowie.

  Barierą jest jedynie strach przed nieznanym. Pierwszy raz może wejść do zimnej wody praktycznie każda osoba, której towarzyszyć będzie doświadczony mors pokazujący, jak należy przygotować się bezpośrednio przed kąpielą i zachowywać w trakcie niej.

  Większym problemem może być nakłonienie nowego morsa do racjonalnie szybkiego opuszczenia kąpieli, podczas gdy reszta uczestników, przyzwyczajona już do dłuższych kąpieli, potrafi prawidłowo oceniać reakcje swojego organizmu i przebywa w wodzie trochę dłużej.

  Istotne jest jedynie przyzwyczajenie ciała do kontaktu z zimną wodą, a nie dostosowywanie się do długiego przebywania w niej, które jest nienaturalne dla każdego człowieka, włącznie z morsem. Tak więc, jeśli ktoś chce pomóc sobie przed pierwszym razem, to w zupełności wystarczają pod zimnym tuszem treningi kilkunasto-, a potem kilkudziesięciosekundowe.

  Więcej informacji na temat zasad morsowania oraz możliwości dołączenia do „Sopelka” znajduje się na stronie internetowej Klubu.

  Fot. Rzeszowski Klub Morsów Sopelek
  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -
  WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com