środa, 28 lutego, 2024
+

  W ostatnią niedzielę stycznia odbędzie się 31. Finał WOŚP. W Rzeszowie zagrają Margaret oraz Majka Jeżowska!

  Polecamy

  Justyna Kozłowska
  Justyna Kozłowskahttps://kurierrzeszowski.pl/
  Redaktor / Dziennikarz - Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, TVi
  - Reklama -

  „Chcemy wygrać z sepsą! Gramy dla wszystkich – małych i dużych!” – to hasło Finału WOŚP 2023, który odbędzie się już 29 stycznia. Tego dnia na rzeszowskim Rynku zaplanowano szereg atrakcji, między innymi koncerty oraz liczne gry i zabawy dla starszych i młodszych.

  Finał WOŚP 2023: Walka z sepsą

  31. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy to zbiórka pieniędzy na walkę z sepsą. Jak informuje fundacja, z danych Narodowego Funduszu Zdrowia analizowanych przez NIK wynika, że liczba dorosłych hospitalizowanych w Polsce z powodu sepsy wynosi około 20 tys. rocznie, jednak wartość ta na pewno jest niedoszacowana. Dla przeżycia chorego, u którego wystąpiła sepsa, kluczowe jest jak najszybsze rozpoznanie i włączenie właściwego leczenia, dlatego fundacja planuje zakupić za zebrane podczas 31. Finału środki głównie specjalistyczne urządzenia do diagnozowania choroby.

  Atrakcje na Rynku w Rzeszowie podczas 31. Finału WOŚP 

  Co roku pomaganie w ramach WOŚP wiąże się z dawką pozytywnej energii i dobrą zabawą – Finały w poszczególnych miastach pełne są licznych atrakcji. Tak też będzie i w Rzeszowie.

  29 stycznia na płycie Rynku w stolicy Podkarpacia będzie działo się już od godziny 14.00. Wydarzenie otworzy korowód wolontariuszy, który wyruszy na Rynek z ulicy Zamkowej. Na miejscu na uczestników imprezy będą czekały między innymi pokazy psów przygotowane przez rzeszowski oddział Polskiego Związku Kynologicznego, wozy bojowe i pożarnicze prezentowane przez Fundację Stalowa Historia, atrakcje Rzeszowskiego Klubu Morsów Sopelek, malowanie buziek i brokatowe tatuaże, balony, a także warsztaty z serduszkowymi łapaczami snów, zawieszkami i przypinkami animowane przez Mini Brain Academy.

  Majka Jeżowska i Margaret gwiazdami wieczoru podczas Finału WOŚP 2023 w Rzeszowie

  31. Finał WOŚP to oczywiście także koncerty. O godzinie 15.00 na scenie na Rynku pojawią się młodzi artyści z DK Vocal Studio, dalej wystąpią zespół Adapters, Aga Walczak i Małpa. O godzinie 19.00 z kolei zaplanowano występ Majki Jeżowskiej, która na swoich koncertach porywa tłumy starszych i młodszych. Po godzinie 20.00 natomiast swój koncert da Margaret.

  Światełko do Nieba 29 stycznia w Rzeszowie

  Jednym z kultowych elementów każdego Finału WOŚP jest tzw. Światełko do Nieba, które odbędzie się o godzinie 20.00 i w Rzeszowie przyjmie formę pokazu manipulacji laserami na Rynku w wykonaniu MultiVisual – finalistów V. edycji programu Mam Talent.

  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -
  WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com