wtorek, 16 kwietnia, 2024
spot_img
+

  „Biały puch, biały świat…” pod takim hasłem odbędzie się Koncert Świąteczno-Noworoczny w Przemyślu już w najbliższą niedzielę!

  Polecamy

  Justyna Kozłowska
  Justyna Kozłowskahttps://kurierrzeszowski.pl/
  Redaktor / Dziennikarz - Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, TVi
  - Reklama -

  Dokładnie 15 stycznia 2023 rok w Przemyślu, o 18:00 na al. XXV Polskiej Drużyny Strzeleckiej 1, w sali widowiskowej Zamku Kazimierzowskiego odbędzie się specjalny koncert pt. „Biały puch, biały świat…”, na który zaprasza serdecznie Przemyskie Centrum Kultury i Nauki ZAMEK.

  „Biały puch, biały świat…”, to premierowa, świąteczna odsłona projektu Leszko Unplugged, czyli muzyczne spotkanie zjawiskowej wokalistki Karoliny Leszko  („The Voice of Poland”, „Must be the music”, „The Four”) oraz czarodzieja fortepianu Dawida Makosza z żeńskim kwartetem smyczkowym Con Affetto, który tworzą absolwentki Akademii Muzycznej im. Krzysztofa Pendereckiego w Krakowie.

  W tym wyjątkowym składzie po raz pierwszy zabrzmią przygotowane specjalnie na tę okazję utwory świąteczne ze światowego repertuaru tj: „All I want for Christmas is You”, „Santa Baby” czy „Have Yourself a Merry Little Christmas”, jak również polskie przeboje m.in. z repertuaru Starszych Panów („Na całej połaci śnieg”). Całość programu koncertowego będzie połączeniem świątecznego nastroju z energetycznymi przebojami takich gwiazd jak Michael Buble, czy Jennifer Hudson.

  Karolina Leszko

  Rocznik 1986. Pochodzi z Krakowa. Absolwentka wokalistyki jazzowej Akademii Muzycznej w Katowicach. Przełomowym momentem jej kariery wokalnej było zajęcie pierwszego miejsca w konkursie Korowód podczas Grechuta Festival 2009, czego efektem jest płyta „Ścieżki przedeptane” . Szerokiej publiczności Karolina Leszko dała się poznać jako uczestniczka telewizyjnych programów muzycznych The Voice of Poland ( 2011, 2015) , Must be the music (2014) otaz THE FOYR (20210. W 2017 roku wystąpiła ze swoim singlem „Oboje wiemy” w koncercie DEBIUTY podczas Krajowego Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu.

  Karolina współpracowała z Grażyną Łobaszewską, Kasią Kowalską, Hanną Banaszak, Justyną Steczkowską, Zbigniewem Wodeckim, Staszkiem Soyką, Markiem Piekarczykiem oraz Jackiem Wójcickim oraz wieloma innymi artystami. Karierę rozwija nie tylko w Polsce – w 2013 roku nawiązała stałą współpracę z kilkoma renomowanymi orkiestrami w Norwegii, z którymi koncertuje do dziś.

  Dnia 20 września 2019 roku, na koncercie Michela Buble w krakowskiej arenie, Karolina spełniła jedno ze swoich największych marzeń. Podczas wspólnego wykonania piosenki When I Fall In Love artysta porównał jej głos do Celine Dion. Duet ten stał się medialną sensacją (zarejestrowany film w ciągu kilku dni osiągnął ponad milion odsłon).

  Obecnie pracuje nad autorską płytą pt. „Wreszcie”.

  Dawid Makosz – absolwent Akademii Muzycznej im. Krzysztofa Pendereckiego w Krakowie.

  Jako pianista i producent współtworzy projekty z pogranicza muzyki elektronicznej, soulowej i popowej. Od wielu lat współpracuje z chórami gospel (m.in.: Gospel Voice, Soul Hunters Gospel Choir, Joyful Voice) w roli pianisty oraz dyrygenta. Gościnnie współpracuje z Teatrem Witkacego w Zakopanem, Operą Krakowską, FIlharmonią Futura, zespołem niemaGotu, Karoliną Leszko, Kamilem FRANKY Franczakiem, Basią Janygą, fundacją Hearty, stowarzyszeniem Małopolska Manufaktura Sztuki.

  Con Affetto – to zespół stworzony przez KOBIETY, które wyrażają siebie…MUZYKĄ.

  Absolwentki Akademii Muzycznej w Krakowie 17 lat temu rozpoczęły wspólną muzyczną podróż i aż po dzień dzisiejszy pozostają w nieustannym przekonaniu, że muzykę najpiękniej tworzy się wtedy, kiedy jest ona… wspólną pasją. Nazwa zespołu „con affetto” z włoskiego oznacza „z uczuciem”, ponieważ to właśnie emocje są główną siłą napędową każdej zagranej wspólnie nuty.

  Zespół tworzą cztery wyjątkowe osobowości, które wbrew obiegowej opinii, że kobietom ciężko jest wspólnie pracować, bo „każda z nich ma rację”, stworzyły dla siebie miejsce, w którym z wielkim zaangażowaniem i wielkiej przyjaźni doskonalą swoje muzyczne plany i marzenia.

  Od początku działalności ściśle związane z Tarnowem. Tu stawiały swoje pierwsze muzyczne kroki, tu najbardziej lubią występować, w tym mieście mają zaprzyjaźnioną wierną publiczność. Trzy z czterech, to absolwentki tarnowskiej Szkoły Muzycznej na co dzień związane ściśle z lokalnym środowiskiem muzycznym.

  Zespół tworzą: Angelina Kierońska – I skrzypce, Karolina Bartczyszyn – II skrzypce, Karolina Stasiowska – altówka, Anna Podkościelna-Cyz – wiolonczela.

  Motto CON AFFETTO?

  Najważniejsze oraz najbardziej zauważalne i doceniane przez publiczność jest to, iż zespół zarówno na scenie, jak i poza nią pozostaje zjawiskowym połączeniem czterech energii i żywiołów, które przenikając się tworzą wypadkową pełnego obrazu kobiecej natury… Wszakże, MUZYKA, to przecież KOBIETA…

  Urodzona na Kubie Yaremi de las Mercedes Kordos ukończyła Konserwatorium Muzyczne im. Amadeo Roldana na Kubie, gdzie studiowała gitarę klasyczną i wokal. Tam też koncertowała u boku zespołów takich jak El Muso y su Gran Sonora, Huracan del Caribe, Nelson Manuel y la Corte czy Giraldo Piloto & Klimax. Do jej największych dokonań przed wyjazdem do Europy można zaliczyć współpracę z Buena Vista Social Club (a konkretnie, ze słynną członkinią grupy, Omarą Portuondo) oraz reprezentowanie Kuby na Cultural Festival of Ceiba w meksykańskim mieście Tabasco. Do Polski przyjechała w 2004 roku na zaproszenie Jose Torresa. We wspólnym projekcie – Havana Dreams, nie tylko śpiewa, ale także gra na instrumentach perkusyjnych.

  Artystka nie boi się łączyć swojego stylu z odmiennym brzmieniem innych artystów. Dowodem na to są koncerty i nagrania w towarzystwie m.in. Orkiestry Symfonicznej z Wrocławia, eM Band, czyli Orkiestry Rozrywkowej Miasta Jaworzna oraz popowego wokalisty Marcina Czerwińskiego. Swój talent prezentowała ponadto w wielu filharmoniach i operach w Polsce – Operze Leśnej, Narodowym Forum Muzyki we Wrocławiu czy Sali Kongresowej. Osieckiej.

  Obecność Yaremi de las Mercedes Kordos w Europie to również udział w licznych festiwalach, zrzeszających fanów zarówno latynoskich, jak i jazzowych brzmień – wokalistka pojawiła się m.in. na Festival Cubano, Festiwalu Jazzu Tradycyjnego „Złota Tarka” w Iławie, Międzynarodowym Forum Perkusji w Żaganiu, na „Jazzobraniu” w Oleśnie oraz Art Jazz Cooperation w Łucku na Ukrainie. Ponadto artystka współpracuje z niemieckimi grupami Havana Night, Cuba Percussion & Friends oraz Habana Tradicional. Z tymi ostatnimi występowała w Czechach, Szwajcarii Austrii oraz oczywiście w Niemczech, gdzie corocznie w Dreźnie odbywa się festiwal JazzTage.

  Bilety w cenie 85 zł są do nabycia w sklepie muzycznym „MUSICLAND”, online na KupBilecik.pl.

  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -
  WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com