wtorek, 5 grudnia, 2023
+

  Tomek Nowak z Rzeszowa zdobył wyróżnienie specjalne na międzynarodowym festiwalu wokalnym

  Polecamy

  Patrycja Pelczar Reszko
  Patrycja Pelczar Reszkohttps://www.kurierrzeszowski.pl
  Redaktor / Dziennikarz - Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, TVi
  - Reklama -

  Tomasz Nowak, uczestnik zajęć wokalnych Pracowni Muzycznej RDK Biała zdobył wyróżnienie specjalne na 6. Międzynarodowym Festiwalu Piosenki Świątecznej i Zimowej HU HU HA!

  Opiekunem wokalisty jest instruktor Marcin Florczak.

  Tomek uczęszcza na zajęcia wokalne w Pracowni Muzycznej w Rzeszowskim Domu Kultury Filia Biała. Ponadto ten utalentowany młodzieniec od kilku lat śpiewa w Katedralnym Chórze Chłopięco-Męskim Pueri Cantores Resovienses, najpierw występował jako sopran w czerwonej marynarce, a od połowy 2022 roku dołączył do grona chórzystów w czarnych marynarkach.

  W 2021 roku Tomek Nowak brał udział w przesłuchaniach w ciemno do programu The Voice Kids i zakwalifikował się do kolejnego etapu show, odwracając wszystkie cztery fotele. Tomek zmierzył się z jednym z najpopularniejszych hitów minionej dekady – „Love me again” John’a Newman’a, to utwór wymagający wrażliwego, ale za razem mocnego głosu.

  Emisja programu odbyła się 13 marca 2021 na antenie TVP2.

  W dalszym etapie występował w drużynie muzyków zespołu Afromental. Swoją przygodę w programie Tomek zakończył na etapie bitew, śpiewając wraz z dwoma innymi uczestnikami utwór Blame It On The Boogie.

  Śpiewając w chórze katedralnym, Tomek często występuje jako solista. Z wielkim wzruszeniem można słuchać wykonanie utworu „Biały Krzyż”, którego autorem słów jest Janusz Kondratowicz, a muzyki – Krzysztof Klenczon.

  Młody wokalista ma na swoim koncie wiele sukcesów wokalnych, m.in. wyróżnienie w VII Międzynarodowym Festiwalu Kolęd i Pastorałek, który odbył się 30 stycznia 2022 roku w Kalwarii Pacławskiej.

  Niedawno, bo 23 października 2022 roku w Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury im. Katarzyny Sobczyk w Tyczynie odbyła się XI edycja Festiwalu Piosenki Katarzyny Sobczyk “O Złotą Różę Małego Księcia”.

  Podopieczni RDK Biała, których opiekunem wokalnym jest Marcin Florczak, odnieśli sukcesy w I kategorii 10-15 lat. Tomasz Nowak zdobył Grand Prix, a Izabela Dudek – wyróżnienie.

  Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów wokalnych!

  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -
  WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com