środa, 22 maja, 2024
spot_img
+

  Silny podmuch wiatru zepchnął z jezdni autobus w Rymanowie

  Polecamy

  Patrycja Pelczar Reszko
  Patrycja Pelczar Reszkohttps://www.kurierrzeszowski.pl
  Redaktor / Dziennikarz - Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, TVi
  - Reklama -

  Silny wiatr oraz zalegająca na jezdni cienka warstwa lodu, dają się we znaki kierowcom podróżującym po drogach naszego regionu, generując liczne kolizje i utrudnienia w ruchu. Do jednego z poważniejszych zdarzeń doszło dziś rano w Rymanowie, gdzie kursowy autobus w wyniku gwałtownego podmuchu wiatru, został zepchnięty z jezdni do przydrożnego rowu.

  Nocne opady marznącego deszczu, w połączeniu z gwałtownymi podmuchami wiatru spowodowały, że warunki podróżowania po drogach regionu stały się bardzo trudne. W wielu miejscach jezdnie pokrywa cienka warstwa lodu, przez co jest bardzo ślisko i niebezpieczne.

  Przekonali się o tym m.in. podróżni kursowego autobusu, który dziś około godz. 5, na ul. Bieleckiego w Rymanowie wjechał do przydrożnego rowu. Z policyjnych ustaleń wynika, że 57-letni kierujący autobusem, jadąc w kierunku Sanoka, na skutek gwałtownego podmuchu wiatru, stracił panowanie nad pojazdem i zjechał z drogi. Autobusem podróżowało łącznie 11 osób. Jeden z pasażerów doznał obrażeń i został przewieziony do szpitala. Kierujący był trzeźwy. 

  Apelujemy do wszystkich zmotoryzowanych uczestników ruchu o zachowywanie szczególnej ostrożności i dostosowanie prędkości do panujących warunków. Przypominamy również pieszym o konieczności wykazania się odpowiedzialnością podczas przechodzenia przez jezdnię oraz poruszaniu się po oblodzonych chodnikach.

  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -
  WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com