środa, 19 czerwca, 2024
spot_img
+

  W Urzędzie Marszałkowskim w Rzeszowie rozbłysnęło Betlejemskie Światło Pokoju

  Polecamy

  Patrycja Pelczar Reszko
  Patrycja Pelczar Reszkohttps://www.kurierrzeszowski.pl
  Redaktor / Dziennikarz - Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, TVi
  - Reklama -

  Do urzędu marszałkowskiego, jak co roku dotarło Betlejemskie Światło Pokoju. Przynieśli je i przekazali marszałkom hm. Daria Froń Komendant Chorągwi Podkarpackiej ZHP oraz jej zastępca hm. Mariusz Bezdzietny wraz z harcerzami.

  Harcerze podarowali lampiony z betlejemskim światłem wicemarszałkom Ewie Draus i Piotrowi Pilchowi oraz członkom zarządu Annie Huk i Stanisławowi Kruczkowi, a także wiceprzewodniczącemu sejmiku Jerzemu Cyprysiowi, sekretarzowi województwa Lesławowi Majkutowi oraz pracownikom urzędu.

  Betlejemskie Światło Pokoju wędruje po świecie od 1986 r. Pionierami byli austriaccy skauci, którzy przywieźli światło do Wiednia z Groty Narodzenia Pańskiego.

  Intencją tej inicjatywy była chęć niesienia pomocy potrzebującym dzieciom. Dziś tradycja kontynuowana jest przez organizacje skautowskie z całego świata. Polscy harcerze od niemal 30 lat przejmują Światło od słowackich kolegów, które następnie przekazują do skautów z innych państw.


  To bardzo ważna i piękna tradycja. Co roku oczekujemy wizyty harcerzy, by móc powitać Światło. Będzie ono rozświetlać mury urzędu marszałkowskiego, dając nadzieję na pokój, którego tak bardzo potrzebujemy

  – powiedział wicemarszałek Piotr Pilch.
  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -
  WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com