środa, 19 czerwca, 2024
spot_img
+

  Relacja ze spektaklu muzycznego „Dziewczynka z zapałkami”, który odbył się w minioną niedzielę, w WDK

  Polecamy

  Justyna Kozłowska
  Justyna Kozłowskahttps://kurierrzeszowski.pl/
  Redaktor / Dziennikarz - Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, TVi
  - Reklama -

  W spektaklu obok artystów Podkarpackiego Teatru Muzycznego HALKA, wzięły udział dzieci z Formacji Artystycznej MAŁA HALKA. Wydarzenie odbyło się 18 grudnia br. w Wojewódzki Dom Kultury w Rzeszowie i rozpoczęło się o godz. 18.00 w Sali Widowiskowej, przy ulicy Okrzei. W przestawieniu mogli uczestniczyć rodzice, dzieci, dziadkowie, czy młodzież oraz poczuć magiczną atmosferę nadchodzących świąt Bożego Narodzenia, oglądając cały spektakl.

  O podkarpackim Teatrze Muzycznym HALKA

  Stowarzyszenie powstało, jako efekt kilkuletniej współpracy scenicznej grupy artystów – przyjaciół, znanych rzeszowskiej publiczności z działalności koncertowej i teatralnej działającego przy Wojewódzkim Domu Kultury w Rzeszowie Studia Operowego Halka.

  Stowarzyszenie uzyskało wpis do KRS wiosną 2019 roku, jako podmiot, którego jednym z głównych celów działalności, zgodnie z przyjętym założeniem statutowym, jest m.in. popularyzacja muzyki i kultury teatralnej oraz wspieranie działalności artystycznej reaktywowanego w 2016 roku Studia Operowego.

  W wyniku prowadzonej współpracy z Wojewódzkim Domem Kultury w Rzeszowie, jesienią 2019 r.,  Zespół Teatru rozpoczął swoją działalność widowiskiem muzycznym „Nie kochać w taka noc, to grzech”, wg scenariusza Aleksandry Szymańskiej. Akcja widowiska osadzona została w realiach okresu międzywojnia i ubarwiona utworami m.in. Hanny Ordonówny, Mieczysława Fogga, Aleksandra Żabczyńskiego, Eugeniusza Bodo, które przeplatały znane arie operetkowe.

  Obecnie Podkarpacki Teatr Muzyczny HALKA, przejął dotychczasową funkcję Studia Operowego, a poprzez ścisłą współpracę z Wojewódzkim Domem Kultury w Rzeszowie, stanowi kontynuację jego dotychczasowych działań artystycznych.

  Zespół „HALKI” tworzy kilkunastoosobowa grupa artystów śpiewaków i tancerzy, absolwentów szkół i uczelni muzycznych i baletowych. Są to artyści o wysokich kwalifikacjach zawodowych, nieustający w poszukiwaniu estetyki i piękna, pełnych serdeczności, pasji i entuzjazmu. Zespół posiada w swoim repertuarze utwory operowe, operetkowe, musicalowe oraz patriotyczne, a także spektakle muzyczne.

  Siedziba Teatru mieści się w budynku Wojewódzkiego Domu Kultury w Rzeszowie. To tutaj również, na scenie Sali Widowiskowej wystawiane są spektakle teatru.

  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -
  WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com