1,4 C
Rzeszów
wtorek, 31 stycznia, 2023
+

  Uroczyste przekazanie dowództwa w 21 Brygadzie Strzelców Podhalańskich

  Polecamy

  Krzysztof Gałkowski
  Krzysztof Gałkowski
  Redaktor / Dziennikarz - Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, TVi
  - Reklama -

  We wtorek 6 grudnia 2022 r. na na terenie 21 Batalionu Dowodzenia odbyła się uroczystość przekazania obowiązków dowódcy 21 Brygady Strzelców Podhalańskich na ręce płk. Tadeusza NAstarowicza. Ceremonii towarzyszył były dowódca #21 Brygady Strzelców Podhalańskich gen. bryg. Dariusz Lewandowski.

  Podczas uroczystego apelu nastąpiło przekazanie obowiązków dowódcy 21 BSP przez płk. Roberta Bereja na ręce płk. Tadeusza Nastarowicza, który z dniem 1 grudnia br. został wyznaczony na nowego dowódcę podhalańczyków. Głównym punktem ceremonii było przekazanie sztandaru 21 Brygady Strzelców Podhalańskich – symbolu sławy wojennej, honoru i męstwa oraz ciupagi podhalańskiej.

  Uroczystość odbyła się w obecności gen. bryg. Dariusza Lewandowskiego – zastępcy dowódcy 18 Dywizja Zmechanizowana oraz licznie zgromadzonych gości, w tym przedstawicieli władz państwowych i samorządowych, duchowieństwa, przedstawicieli instytucji wojskowych i cywilnych, kombatantów, a także żołnierzy i pracowników 21 BSP.

  Mam nadzieję, że służba zaowocuje pasmem sukcesów i będzie źródłem wielkiej satysfakcji. Życzę Panu, aby każde podejmowane wysiłki przynosiły radość i satysfakcję, stając się inspiracją do kolejnych działań na rzecz wspólnego bezpieczeństwa. Niech wytrwałość i konsekwencja w dążeniu do planowanych i oczekiwanych zadań towarzyszą Panu każdego dnia, a oddanie służbie niech spotka się z poszanowaniem i uznaniem ze strony obywateli, współpracowników oraz przełożonych.

  Ewa Leniart, wojewoda Podkarpacki
  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -
  WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com