środa, 27 września, 2023
+

  Zgłoszenia na zawody Learn&Fly mijają 14 grudnia. Weź udział w rozgrywkach na szybkość puszczanych, wykonanych samodzielnie samolotów

  Polecamy

  Justyna Kozłowska
  Justyna Kozłowskahttps://kurierrzeszowski.pl/
  Redaktor / Dziennikarz - Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, TVi
  - Reklama -

  Learn&Fly 2023 to tegoroczna edycja zawodów, które co roku zbierają najzdolniejszych pasjonatów lotnictwa z całej Polski i cieszą się ogromną popularnością, rusza już dziś.

  Konkurs Learn&Fly 2023 to 4 edycja ogólnopolskich zawodów, podczas których powstają zaawansowane, latające modele samolotów. A wszystko dzieje się dzięki uczestnikom, którymi są uczniowie szkół wraz z opiekunami. Z roku na rok młodzież coraz bardziej zaskakuje i nie możemy się doczekać, co wydarzy się podczas najbliższej edycji.

  Zawody są otwarte dla wszystkich uczniów szkół ponadpodstawowych w Polsce. Należy się zgłaszać w drużynach liczących od 2 do 4 osób plus opiekun. Rejestracja będzie trwać od godziny 12:00 30 listopada 2022 do 14 grudnia 2022 włącznie. W każdej lokalizacji zakwalifikowanych zostanie maksymalnie 20 drużyn, o dostaniu się decyduje kolejność zgłoszeń, więc nie ma na co czekać.

  Głównym zadaniem uczestników jest skonstruowanie latającego modelu samolotu oraz wzięcie udziału w zawodach na najdłuższy lot. Podczas każdej edycji konkursu uczniowie zaskakują poziomem trudności projektów oraz ich znakomitym wykonaniem. Jesteśmy przekonani, że i tym razem nie będzie inaczej.

  Drużyny dostaną do dyspozycji specjalnie przygotowane materiały szkoleniowe: Learn&Fly STEM Kit (zestaw materiałów opisujących ogólne zasady budowy statków powietrznych) oraz Learn&Fly Careers Kit (podstawowe vademecum branży lotniczej), które mogą ułatwić i uprzyjemnić pracę młodzieży nad projektami, a dodatkowo nauczyć ich coś nowego. Uczestnicy znajdą tam także rekomendacje pracowników firm lotniczych dla listy zawodów związanych z lotnictwem. Ponadto bogate i różnorodne zaplecze naukowo-techniczne zapewnione podczas realizacji zawodów pozwoli zaktywizować uczestników i pomoże w realizacji kluczowego zadania.

  Projekt odpowiada na problem braku podstawowych umiejętności uczniów związanych ze STEM (ang. Science, Technology, Engineering and Mathematics) w zakresie nauki, technologii, inżynierii i matematyki, poprzez zastosowanie innowacyjnych i angażujących metod nauczania. Dodatkowo udział w zawodach pomoże rozwijać kompetencje miękkie i umiejętności pracy w grupach.

  Uczestnicy muszą wykazać się wiedzą z dziedziny fizyki, matematyki oraz lotnictwa. Nieodłącznymi elementami będzie znajomość zasad aerodynamiki oraz podejście inżynierskie i konstruktorskie. Realizacja projektów będzie wymagała także wysoko rozwiniętej wyobraźni, zdolności manualnych, technicznych i znajomości zasad konstrukcyjnych.

  Nie należy się jednak stresować brakiem zaawansowanych kompetencji i nad wyraz analizować swoich umiejętności. Konkurs jest dopasowany do poziomu wiedzy uczestników, a organizatorzy robią wszystko aby ich wspierać. Pomogą i udzielą cennych rad, gdy tylko będą mogli oraz doładują uczestników dawką motywacji w trudniejszych momentach.

  Łączna pula nagród wynosi 20 tysięcy złotych, wygrana drużyna może zdobyć nawet do 5 tysięcy złotych. Nagrody są przewidziane zarówno na etapie półfinałów jak i w finale. Dzięki temu rywalizacja jest jeszcze bardziej zacięta, motywacja uczestników jeszcze większa, a co za tym idzie projekty będą rzetelnie wymyślane i przygotowywane.

  Tak jak w tamtym roku dwa półfinały będą miały miejsce na Politechnice Rzeszowskiej i w 32. Bazie Lotnictwa Taktycznego w Łasku zaś trzeci półfinał odbędzie się w 43. Bazie Lotnictwa Morskiego w Gdyni. Finał odbędzie się na kampusie Politechniki Rzeszowskiej. Organizacja wydarzenia w tych miejscach zwiększy możliwości młodych uczestników oraz pobudzi ich do działania w kierunku rozwijania swoich zainteresowań związanych z lotnictwem.

  Organizatorem zawodów jest Fundacja Wspierania Edukacji przy Stowarzyszeniu Dolina Lotnicza. Partnerzy główni to: Lockheed Martin Corporation, Pratt&Whitney Rzeszów i Pratt&Whitney Kalisz. 

  Zawody ruszają już w styczniu 2023 roku, a finały odbędą się na przełomie maja i czerwca. Więc, jeśli jesteś uczniem interesującym się branżą lotniczą lub opiekunem, który ma już pomysł na drużynę uczniowską nic nie stoi na przeszkodzie, aby zmierzyć się w zawodach Learn&Fly 2023! Organizatorzy tego wydarzenia zapraszają wszystkich do rejestracji, a w razie jakichkolwiek wątpliwości lub chęci pozyskania dodatkowych informacji do kontaktu e-mailowego lub telefonicznego.

  Więcej informacji:

  Po więcej informacji zapraszamy na: www.dolinawiedzy.pl/learnfly

  A tak było podczas poprzedniej edycji https://youtu.be/IqdTZDw0TDM

  Fundacji Wspierania Edukacji przy Stowarzyszeniu „Dolina Lotnicza”; email: info@dolinawiedzy.pl, tel. (17) 865 30 04

  Łukasz Szuba – dyrektor Fundacji Wspierania Edukacji przy Stowarzyszeniu „Dolina Lotnicza”; tel. 502 415 059

  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -
  WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com