1 C
Rzeszów
poniedziałek, 30 stycznia, 2023
+

  „HACHIKO” w rzeszowskiej Masce, czyli japońska opowieść o psie oraz o przyjaźni z nim

  Polecamy

  Justyna Kozłowska
  Justyna Kozłowskahttps://kurierrzeszowski.pl/
  Redaktor / Dziennikarz - Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, TVi
  - Reklama -

  Każdy z nas miał kiedykolwiek styczność z psem. A ci wszyscy posiadają swoje pupile dobrze wiedzą, że pies potrafi być najlepszym przyjacielem każdego człowieka. Teatr Maska przygotował wyjątkowy spektakl pt. „Hachiko”. To opowieść o przyjaźni zawiązywanej z psem. Teatr zaprasza wszystkich od 7 roku życia i daje możliwość tłumaczenia spektaklu także na język ukraiński. Spektakl będzie inscenizowany od 20 do 25 listopada w różnych godzinach. Wejdź na stronę internetową, by poznać szczegóły oraz kupić – zarezerwować wejściówki.

  Na świecie jest wiele różnych psów – mały i dużych, rasowych i kundelków. Jedne uwielbiają ganiać za rzuconym patykiem, inne są świetnymi tropicielami, a jeszcze inne pomagają ludziom w ważnych sprawach. Wszystkie jednak łączy jedna wspólna cecha – potrafią być najlepszymi na świecie przyjaciółmi, co z pewnością potwierdzi Wam każdy właściciel psa.

  Historia, którą opowie teatr podczas przedstawienia, rozpoczyna się w Odate, w prefekturze miasta Akita podczas trwającej trzy dni i trzy noce śnieżycy. Wtedy właśnie przyszedł na świat szczeniak rasy akita. Ten mały szczeniak to Hachiko, główny bohater spektaklu.

  Pomnik Hachiko jest jednym z głównych punktów na mapie każdego turysty odwiedzającego Tokio. Jeśli i Wam zdarzy się kiedyś być w tym mieście, będziecie mogli przekonać się o tym sami. Czy jesteście ciekawi, co takiego zrobił Hachiko, że pamięć o nim trwa mimo upływu lat? Przyjdź na spektakl i się dowiedz!

  Spektakl opowiadający o wzajemnych relacjach, emocjach i tworzeniu się więzi pomiędzy psem i jego panem jest setną premierą teatru przygotowaną pod nazwą Teatr Maska w Rzeszowie.

  scenariusz i reżyseria: Ewa Piotrowska

  scenografia: Yumi Hayashi

  muzyka: Wojciech Błażejczyk

  obsada: Anna Kukułowicz, Agata Słowik (gościnnie) / Anna Złomańczuk, Ewa Mrówczyńska, Robert Luszowski, Bogusław Michałek, Maciej Owczarek

  Realizację przedstawienia dofinansowano ze środków Ministerstwa Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -
  WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com