czwartek, 9 maja, 2024
+

Stal Rzeszów kończyła mecz w dziewiątkę, strzelając cztery gole wygrała z Odrą Opole

Stal Rzeszów pokonała na własnym boisku Odrę Opole 4-2 (1-1) w ostatnim spotkaniu 14. Kolejki Fortuna 1 ligi. Dwie bramki dla „Żurawi” strzelił Andreja Prokić

Po pierwszym kwadransie spotkania to podopieczni trenera Piotra Plewni mogli wyjść na prowadzenie. Mateusz Marzec pokonał Przemysława Pęksę, ale tuż przed uderzeniem był na pozycji spalonej.

Przyjezdni poszli za ciosem cztery minuty po pierwszej sytuacji Mateusz Spychała uderzył zza pola karnego, ale piłka po uderzeniu obrońcy Odry trafiła w słupek.

W 22. minucie Paweł Oleksy we własnym polu karnym zagrał piłkę ręką. Za to zagranie prowadzący to spotkanie Paweł Pskit podyktował rzut karny.

Etatowy wykonawca rzutów karnych Rafał Niziołek pewnym uderzeniem z 11 metrów pokonał bramkarza Stali, który nie wyczuł intencji strzelającego. Otwierając wynik niedzielnego spotkania.

Tylko 5 minut cieszyli się prowadzeniem piłkarze z Opolszczyzny. W 28 minucie wyrównał Łukasz Góra, który zainicjował tą sytuacje, wykorzystując podanie od Dawida Olejarki. Precyzyjnym uderzeniem doprowadził do wyrównania.

Na pięć minut przed zakończeniem pierwszej części gry Maciej Urbańczyk uderzył bezpośrednio z rzutu wolnego, a Pęksa odbił piłkę do boku.

W 51. minucie pierwszą bramkę w niedzielnym spotkaniu zdobył Andreja Prokić, wykorzystując precyzyjne podanie od Damiana Michalika, uprzedził bramkarza Odry i z bliskiej odległości trafił do siatki.

Na 20. minut przed zakończeniem regulaminowego czasu gry piłka ponownie trafiła pod nogi Prokicia, który wykorzystał dośrodkowanie z rzutu rożnego. Nie dając szans bramkarzowi.

Dwie minuty później w 72. minucie Franciszek Połowiec otrzymał drugą żółta kartkę, a w konsekwencji czerwoną i musiał zejść przedwcześnie z boiska. Stawiając swoich kolegów przed trudnym zadaniem utrzymania korzystnego dla siebie wyniku.

W 76. minucie piłka po zagraniu Patryka Małeckiego trafiła Maksymiliana Tkocza w rękę, za co sędzia Pskit podyktował rzut karny, który pewnym uderzeniem wykorzystał Kapitan Stali Piotr Głowacki. Artur Haluch wyczuł interwencję strzelającego, ale uderzenie było na tyle precyzyjne, że musiał wyciągnąć piłkę z własnej siatki.

Na trzy minuty przed zakończeniem wynik spotkania ustalił Bartosz Guzdek wykorzystując podanie od Jakuba Szreka. W sytuacji sam na sam wykorzystał okazje pokonując bramkarza Stali.

W drugiej minucie doliczonego czasu gry, sędzia ponownie musiał sięgnąć po czerwoną kartkę, którą otrzymał po drugiej żółtej Bartłomiej Poczobut. W końcowych sekundach podopieczni Daniela Myśliwca musieli sobie radzić w podwójnym osłabieniu.

4-2 Bartosz Guzdek 87.

Stal: Pęksa – Polowiec, Góra, Oleksy, Głowacki – Michalik (90. Kamil Pajnowski), Poczobut, Wolski (76. Wiktor Kłos), Olejarka (75. Krzysztof Danielewicz), Prokić (83. Ramil Mustafaev) Małecki (90. Kacper Sadłocha).

Odra: Haluch – Spychała, Żemło, Tkocz, Klimek (58. Jakub Szrek) – Mikinić (65. Michal Klec), Niziołek, Urbańczyk (70. Mikołaj Łabojko), Marzec, Nowak (58. Maciej Makuszewski) – Czapliński (70. Bartosz Guzdek)

żółte kartki: Oleksy, Olejarka, Wolski, Poczobut, Polowiec – Urbańczyk, Czapliński, Żemło, Tkocz, Marzec. czerwone kartki: Franciszek Polowiec (72. minuta, Stal, za drugą żółtą), Bartłomiej Poczobut (90. minuta, Stal, za drugą żółtą).

sędzia: Paweł Pskit (Łódź)