sobota, 27 kwietnia, 2024
+

Zabójcze 2 minuty i kolejne zwycięstwo Resovii

Resovia po zmianie trenera gra zupełnie inną piłkę niż na starcie sezonu. Mirosław Hajdo objął drużynę na początku września i od tamtej pory „Pasiaki” odnotowały 3 zwycięstwa, 2 remisy i 0 porażek. Drużyna z ostatniego miejsca w tabeli awansowała na 13 pozycję, pokonując w ostatnim meczu Chojniczankę Chojnice 2:1.

Pierwsza połowa zdecydowanie należała do gospodarzy z Chojnic, którzy stwarzali sobie więcej sytuacji podbramkowych oraz dłużej utrzymywali się przy piłce. Dobrą formę prezentował Branislav Pindroch, dzięki któremu drużyna z Rzeszowa do przerwy mogła schodzić do szatni z bezbrakowym remisem.

Po zmianie stron Resovia wyszła odważniej do przeciwnika. W 60. minucie spotkania bramkę na 1:0 strzelił Bartłomiej Eizenchart, by niespełna 2 minuty później prowadzenie podwyższył wpuszczony chwilę wcześniej Kamil Antonik.

Chojniczanka ruszyła do odrabiania strat. W 79. minucie bramkę kontaktową zdobył Szymon Skrzypczak, jednak to nie wystarczyło do choćby remisu.

Chojniczanka Chojnice 1:2 Resovia Rzeszów