2 C
Rzeszów
środa, 7 grudnia, 2022
+

  Rzeszowska Galeria Fotografii zaprasza do obejrzenia prac Józefa Robakowskiego. Wernisaż już jutro, wystawa do 29 października!

  Polecamy

  Justyna Kozłowska
  Justyna Kozłowskahttps://kurierrzeszowski.pl/
  Redaktor / Dziennikarz - Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, TVi
  - Reklama -

  Już jutro, 7 października 2022 roku, o godzinie 18:00 w Galerii Fotografii Miasta Rzeszowa, które mieści się na ul. 3 Maja 9, dobędzie się wystawa  fotografii pt. „METAFORYCZNE OCZY – FOTO-OBRAZY JÓZEFA ROBAKOWSKIEGO” połączoną ze spotkaniem autorskim z samym twórcą i autorem swoich prac – prof. Józefem Robakowskim! Całe wydarzenie odbędzie się w ramach tegorocznej, czwartej już edycji Rzeszowskiego Weekendu Fotografii. Wejściówki są darmowe! Całą wystawę będzie można podziwiać do 29 października b.r.

  O wystawie

  METAFORYCZNE OCZY

  FOTO-OBRAZY JÓZEFA ROBAKOWSKIEGO

  Analityczno-konceptualne serie prac  są wyrazem zainteresowania Józefa Robakowskiego uwarunkowaniami percepcji i możliwościami rejestracji fotograficznej. Wystawa jest  dedykowana członkom grupy ZERO-61

  O autorze

  Józef Robakowski – urodzony w 1939 roku w Poznaniu artysta, historyk sztuki, profesor akademicki. Studiował zabytkoznawstwo i historię sztuki na Uniwersytecie Toruńskim i sztukę operatorską w Państwowej Wyższej Szkole Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej im. Leona Schillera w Łodzi, gdzie od 1970 do 2018 roku był wykładowcą, prowadząc m.in. Pracownię Działań Multimedialnych.

  Jego praktyka artystyczna koncentruje się wokół filmu, fotografii i innych mediów wizualnych. Od końca lat 50. zajmuje się fotografią, eksperymentując z technologiami zapisu fotograficznego, tworzy obiekty i instalacje fotograficzne. Od początku lat 60. zajmuje się tworzeniem filmów eksperymentalnych. Nowatorskie analizy struktur przekazu filmowego z lat 70. zaliczane są do klasyki kina strukturalnego.

  W latach 80., m.in. przy użyciu techniki wideo, realizował koncepcję „kina własnego” – autorskich, często autobiograficznych zapisów i rejestracji działań performatywnych. Równocześnie rozwijał wątek krytyczny dotyczący polityki mediów i mechanizmów manipulowania widzem w zideologizowanych środkach masowego przekazu. Ważną częścią jego praktyki są dokumentacje wideo i filmowe dotyczące sztuki współczesnej i jej awangardowych tradycji.

  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -
  WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com