środa, 21 lutego, 2024
+

  Zwycięzcami konkursu „Innowatorzy – Kids – Challenge” na projekt „Szkoła przyszłości” zostali uczniowie z 25-tki!  

  Polecamy

  Justyna Kozłowska
  Justyna Kozłowskahttps://kurierrzeszowski.pl/
  Redaktor / Dziennikarz - Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, TVi
  - Reklama -

  Końcem września ogłoszono wyniki konkursu przeznaczonego dla szkół podstawowych w Urban Labie. Dokładnie 29 września poznaliśmy zwycięzców pierwszej edycji konkursu „INNOWATORZY-KIDS CHALLENGE. Laureaci zostali nagrodzeni w Szkole Podstawowej nr 37 w Rzeszowie podczas konferencji EduDay, a zostali nimi uczniowie z Szkoły Podstawowej nr 25. Łącznie, w pierwszym konkursie “INNOWATORZY- KIDS CHALLENGE”, wystartowało 7 drużyn reprezentujących 7 rzeszowskich szkół. Zadaniem uczestników było przygotowanie, w edukacyjnej wersji Minecrafta, projektu “Szkoły przyszłości”.

  Szkoła w chmurach, ogród japoński, sala z hologramami zwierząt, panele fotowoltaiczne, magnetyczna kolejka i wiele, wiele innych! To tylko mały wycinek pomysłów, którymi Honorową Kapitułę Projektu zaskakiwali uczniowie rzeszowskich szkół podstawowych na pierwszym konkursie pn. “INNOWATORZY-KIDS CHALLENGE”, dotyczącym projektowania przestrzeni szkolnej w Minecrafcie i druku3D.

  Postawione przed uczniami zadanie musiało jednak zawierać konkretne elementy- “Szkoła przyszłości” poza zapewnieniem edukacji i miejsca do rekreacji musiała być również dostosowana do potrzeb osób z niepełnosprawnościami, a także korzystać z rozwiązań technologicznych z kategorii “smart city”. Uczniowie zaprojektować musieli także puchar.

  Na wyzwanie najlepiej odpowiedzieli reprezentanci Szkoły Podstawowej nr 25 im. Prymasa Tysiąclecia w Rzeszowie, którym za projekt nowoczesnej szkoły w chmurach, do której dostać można się na spadochronie lub samolotem, Honorowa Kapituła Projektu przyznała najwyższą liczbę punktów.

  “Szkoła przyszłości” według uczniów rzeszowskiej “25” to szkoła, w której jest m.in. dużo zieleni i ciekawie wyposażonych sal lekcyjnych – w jednej z nich zobaczyć można było probówki z miksturami i pandę, w drugiej-misia polarnego- maskotkę sali chemicznej.

  Na drugim stopniu podium uplasowała się drużyna z Zespołu Szkół Muzycznych nr 2 w Rzeszowie, która swoją “Szkołę przyszłości” widzi jako połączenie nowoczesności z tradycją. Miejsce trzecie zaś należy do reprezentacji Szkoły Podstawowej nr 23, której uczniowie w nowoczesnej placówce zaproponowali m.in. dach pokryty częściowo szybami z kropkami kwantowymi oraz salę biologiczną z hologramami zwierząt. 

  „Konkurs pokazał, że innowacyjna edukacja ma swoją wartość – uczniowie są kreatywni i dostrzegają wiele różnych aspektów naszego życia. Patrząc na projekty widzimy też, czego młodzi chcieliby w swoich szkołach. To m.in. przestrzeń do kreatywnej nauki, ogrody, strefy relaksu oraz tzw. open space’y” – mówił Przewodniczący Honorowej Kapituły Projektu, Tomasz Skoczylas, dyrektor Centrum Innowacji Miejskich – Urban Lab w Rzeszowie. 

  Konkurs w zakresie projektowania przestrzeni szkolnej był pierwszym z cyklu “INNOWATORZY-KIDS CHALLENGE”. Kolejny zaplanowany jest w grudniu. O jego założeniach poinformujemy w późniejszym terminie.

  Organizatorem cyklu konkursów jest Gmina Miasto Rzeszów we współpracy z firmą Microsoft Sp. z o.o., która jest Partnerem Technologicznym wydarzenia. Partnerem Merytorycznym prowadzącym i drukującym modele 3D jest Szkoła Podstawowa nr 25 im. Prymasa Tysiąclecia w Rzeszowie, Partnerami Wspierającymi: Centrum Minecraft i Druku 3D, działające w budynku Młodzieżowego Domu Kultury przy ul. Unii Lubelskiej 1 w Rzeszowie, Centrum Medyczne “MEDYK” oraz Krajowa Izba Rozliczeniowa.

  W konkursie brały udział szkoły:

  Szkoła Podstawowa nr 2 w Rzeszowie

  Szkoła Podstawowa nr 3 w Rzeszowie

  Szkoła Podstawowa nr 12 z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 2 w Rzeszowie

  Szkoła Podstawowa nr 18 w Rzeszowie

  Szkoła Podstawowa nr 23 w Rzeszowie

  Szkoła Podstawowa nr 25 w Rzeszowie

  Zespół Szkół Muzycznych nr 2 w Rzeszowie

  Zwycięzcom serdecznie gratulujemy!

  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -
  WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com