środa, 21 lutego, 2024
+

  Rusza 79 Tour de Pologne. Będą utrudnienia w ruchu na Podkarpaciu

  Polecamy

  Krzysztof Gałkowski
  Krzysztof Gałkowski
  Redaktor / Dziennikarz - Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, TVi
  - Reklama -

  W sobotę 30 lipca w Kielcach rusza po raz 79. najważniejszy wyścig kolarski Tour de Pologne. Trzy z siedmiu etapów będą prowadziły po drogach województwa podkarpackiego. W poniedziałek 1 sierpnia peleton wjedzie do naszego województwa. Gdzie kolarze będą się ścigać do 3 sierpnia. Dlatego zmieni się organizacja ruchu, niektóre drogi będą zamknięte.

  Policjanci będą zabezpieczać trasę przejazdu kolarzy. Przez kilka dni, peleton będzie przejeżdżał drogami kilku powiatów. W związku z przejazdem kolarzy, na wielu odcinkach dróg wystąpią utrudnienia. W poniedziałek 1 sierpnia około godziny 13 zawodnicy wjadą na teren województwa podkarpackiego w miejscowości Mostki Bukowa w powiecie niżańskim. Peleton przejedzie przez następujące miejscowości:

  Mostki Bukowa, Graba, Jarocin, Borki, Dąbrówka, Ulanów Zwolaki, Bieliniec, Bieliny, Kamionka Dolna, Kamionka Kolonia, Krzeszów, Koziarnia, Tarnogóra.

  Z uwagi na międzynarodowy charakter imprezy, zawody rozegrane zostaną przy zamkniętym ruchu drogowym, na czas przejazdu kolumny kolarskiej i pojazdów technicznych w granicach powiatu niżańskiego.

  W czasie trwania wyścigu pojawią się utrudnienia w ruchu. Apelujemy, zarówno do zmotoryzowanych, jak i pieszych uczestników ruchu drogowego o ostrożność, wyrozumiałość i stosowanie się do poleceń funkcjonariuszy i służb porządkowych.

  Trasa wyścigu przebiegać będzie drogą powiatową nr 1075R na odcinku Koziarnia – Tarnogóra, do skrzyżowania z drogą krajową nr 77, następnie drogą krajową nr 77 przez miejscowości Sarzyna, Nowa Sarzyna, gdzie peleton wjedzie na drogę powiatową nr 1241R w kierunku miejscowości Łukowa, Przychojec i wjedzie do Leżajska przez przejazd kolejowy przy ul. Warszawskiej. Kolarze będą kontynuować wyścig przez ul. Mickiewicza i ul. Jarosławską, gdzie następnie zjadą na ul. Kpt. Kuczka w drogę powiatową nr 1256R przez miejscowość Wierzawice, Rzuchów, Piskorowice do granic powiatu przeworskiego.

  W środę 3 sierpnia – wjazd uczestników wyścigu kolarskiego na teren powiatu przeworskiego rozpoczyna się na drodze wojewódzkiej nr 881w miejscowości Sietesz, gm, Kańczuga (na granicy powiatu łańcuckiego i przeworskiego) około godz. 13.15, następnie przez Kańczugę – Siedleczkę do miejscowości Łopuszka Wielka, gm. Kańczuga, droga powiatowa P 1631 w kierunku Huciska, gdzie nastąpi zakończenie odcinka na powiecie przeworskim (granica powiatu przeworskiego i przemyskiego).

  Trasa przejazdu Międzynarodowego Wyścigu Kolarskiego „Tour de Pologne” na terenie powiatu przeworskiego w dniu 3 sierpnia 2022 roku będzie przebiegać na terenie gminy i miasta Kańczuga:

  • początek trasy w miejscowości Sietesz– droga wojewódzka nr 881 do skrzyżowania z drogą wojewódzką nr 835 w miejscowości Kańczuga,
  • następnie drogą wojewódzką nr 835 do skrzyżowania z drogą powiatową P 1631R w miejscowości Siedleczka,
  • z Siedleczki drogą powiatową P 1631R przez Łopuszkę Wielką, gm. Kańczuga w kierunku granicy powiatu przeworskiego z przemyskim.

  W dniu 1 i 3 sierpnia, na trasie przejazdu mogą wystąpić utrudnienia w ruchu, a w najbardziej newralgicznych miejscach będzie prowadzona ręczna regulacja ruchem.

  Zamknięcie ruchu nastąpi około 30 minut przed planowanym przejazdem kolarzy.

  Do Rzeszowa zawodnicy wjadą ul. Pienińską przed godz. 16. W Rzeszowie wyścig przejedzie pętlą prowadzącą ulicami: Pienińską, Św. Walentego, Św. Rocha, Paderewskiego, Armii Krajowej, al. Niepodległości, al. Kopisto, Most Zamkowy, Kilara, Plac Śreniawitów, ul. Lisa -Kuli, al. Cieplińskiego. Tam zawodnicy nawrócą i rozpoczną kolejne okrążenie ulicami: al. Cieplińskiego, ul. Lisa Kuli, Plac Śreniawitów, Hetmańska, al. Powstańców Warszawy (pasem pod prąd), Most Karpacki, al. Powstańców Warszawy (przed skrzyżowaniem z ul. Kwiatkowskiego wyścig wjedzie na prawy pas), al. Sikorskiego, ul. Łukasiewicza, ul. Wieniawskiego, ul. Matysowska, ul. Św. Walentego, Św. Rocha, ul. Paderewskiego, al. Armii Krajowej, al. Niepodległości, al. Kopisto, Most Zamkowy, ul. Kilara, ul. Lenartowicza, Plac Śreniawitów, ul. Lisa Kuli, Cieplińskiego do mety. Przyjazd pierwszych zawodników na metę przewidywany jest pomiędzy godz. 16.30, a 16.50.

  Przed wyścigiem głównym w godz. 12.50 do 15.00 odbędzie się Tour de Pologne Junior. Juniorzy przejadą trasa biegnącą przez: al. Cieplińskiego, ul.  Lisa Kuli, Plac Śreniawitów, ul. Hetmańska, al. Powstańców Warszawy (pod prąd). Na skrzyżowaniu zawodnicy skręcą w ul. Podwisłocze na Most Zamkowy, ul. Kilara, Plac Śreniawitów ul. Lisa-Kuli, al. Cieplińskiego. Tą trasą zawodnicy, w zależności od wieku przejadą 4, 3 lub 2 okrążenia. Ta część trasy będzie zamknięta od godz. 12 do zakończenia wyścigu głównego.

  Pozostała część trasa wyścigu głównego przebiegająca przez Rzeszów zostanie zamknięta około godz. 15. Przez cały czas trwania wyścigu ruch na ul. Powstańców Warszawy będzie odbywał się wahadłowo z niewielkimi przerwani w celu przepuszczenia zawodników. W miarę możliwości policjanci na całej trasie będą przepuszczać ruch poprzeczny i odblokowywać ruch po przejeździe ostatnich zawodników.

  Od godz. 6, częściowo zamknięta zostanie al. Cieplińskiego i ul. Lisa Kuli (od ul. Piłsudskiego do Pl. Śreniawitów). Do godz. 9, ruch odbywać się będzie dwukierunkowo jedną jezdnią (prawa nitka jadąc od Al. Piłsudskiego). Po godz. 9 ulice zostaną całkowicie zamknięta dla ruchu. Nie będzie również możliwy dojazd do al. Cieplińskiego i Lisa Kuli z ulic przyległych, tj. Moniuszki, Ks. Jałowego, Sokoła, Pułaskiego, Mochnackiego.

  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -
  WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com